3.závod ČEZ RunTour Ústí nad Labem 28. května 2022

30. 05. 2022 | Rekreační sport
Naše náruživá běžkyně – volejbalistka Dana Sutterová si zaběhla letošní osobák 27:10 na 5 km a obsadila pěkné 5. Místo mezi 38 ženami v kategorii. GRATULUJEME !! Na start snad znovu v Ostravě 11.6.2022

Na start se postavilo více než 1500 běžců, mezi kterými byli účastníci olympijských her (desítku vyhrála Eva Vrabcová-Nývltová) ale také začátečníci a rodiny s dětmi.

Pořadatelé připravili pro účastníky trať vedoucí nejhezčími lokalitami krajského města. Startovní výstřel zazněl pod vysokými stěnami kostela Nanebevzetí Panny Marie, který patří k ústeckým dominantám. Z Kostelního náměstí se tisícovky běžců vydaly po dlažebních kostkách směrem ke známým obloukům mostu Dr. Edvarda Beneše. Po druhém břehu Labe pak za oranžovým zaváděcím vozem ČEZ seběhli k vysokým skalám, na kterých se tyčí hrad Střekov a zpět do centra.

Účastníci ČEZ RunTour si v tomto roce užívají všechny rozmary počasí – na prvním závodě v Českých Budějovicích sněžilo, na druhém závodě v Brně se déšť střídal se sluncem. A nyní se údolím řeky Labe spolu s nimi proháněl také silný vítr!

Účastnit se mohou děti 500 a 1000m, rodiny 3 km a tradiční 5km a 10 km trat.

Radost, která pomáhá – na charitu se vybralo víc jak 300.000 CZK.