Krajský přebor ve střelbě ze služební zbraně

21. 06. 2019 | Policejní sport
Do areálu střelnice v Čelákovicích na Praze venkov – Východ se tradičně i letos 18. června 2019 sjeli policisté z různých policejních útvarů Středočeského kraje a z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policejního prezidia ČR. Během celodenního přeboru ve střelbě z krátké služební zbraně, který vyhlásil ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje pan brig. gen. JUDr. Václav Kučera PhD., MBA, si své síly porovnalo téměř sedmdesát závodníků. Soutěžilo se v kategorii jednotlivců mužů a žen. Kategorii mužů opanovali střelci SKP Nymburk! GRATULUJEME

Hlavní stavitel mjr. Mgr. Petr Frinta s instruktory Školního policejního střediska v Sadské připravili šest stanovišť, kde si přihlášení účastníci mohli prověřit taktické myšlení, bezpečnou manipulaci se zbraní, rozhodování v náročných situací, ale především střelecké dovednosti. Rozhodovaly přesné zásahy a nejrychlejší čas splnění dané disciplíny. Na stanovištích byly pro policisty postaveny pevné i pohyblivé terče. Střelecké situace byly zaměřeny na rozvoj dovedností v ovládání služební zbraně a schopnosti hodnotit situace při služebním zákroku.

Tři nejlepší a nejúspěšnější střelci v kategorii mužů a žen získali věcné ceny, které mohou využít pro výkon služby. Zároveň se skvělým umístěním nominovali na Policejní mistroství České republiky 2019, které se bude konat letos na podzim.

V kategorii mužů se na umístili:

  1. mjr. Mgr. Petr Frinta – Odbor služby pořádkové policie
  2. kpt. Bc. Jan Hulík – Školní policejní středisko
  3. nprap. Pavel Hůlka – Školní policejní středisko

V kategorii žen se umístily:

  1. pprap. Lucie Drábková – Obvodní oddělení Praha venkov – Východ
  2. prap. Eliška Málková – Oddělení pobytových agend
  3. prap. Jana Blechová – Obvodní oddělení Beroun

Pro přítomné účastníky přeboru byla po přeboru připravena ukázka nových zbraní, které si mohli přímo na čelákovické střelnici vyzkoušet.

por.Mgr.EvaHašlová
tiskovámluvčíPČRPrahavenkov–Východ
21.6. 2019SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2019 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace