HODNOCENÍ Letního poháru ČR 10. letého žactva - Čechy

21. 06. 2017 |
O uplynulém víkendu 17.-18.6.2017 se naši desetiletí plavci poměřili se zbytkem Čech v Mladé Boleslavi. Klub SKP reprezentovalo osm plavců a patřili jsme co do počtu přijatých závodníků, tak i počtem přijatých startů k nejlepším klubům. Škoda jen, že to cinklo pouze jednou...
Vrchol letní sezóny nejlépe vyšel Gabče Krejčíkové Bramborové, která jako jediná beze zbytku naplnila přání trenéra a všechny její závodní skoky do vody znamenaly osobní rekordy. Nenechala se odradit čtvrtými místy a odměny v podobě bronzové medaile se dočkala na trati 200 metrů polohový závod s osobáčkem o 8 vteřin. V dalších závodech obsadila 3x 4.místo, jedno šesté a jedno sedmé. Brambory sbírala také v obou mix štafetách.
Druhou členkou bramborových štafet byla Pepi Peková, která si zaplavala osobní maximum pouze na trati 50m prsa, které stačilo na deváté místo v celkovém pořadí. Lepšího umístění dosáhla na 200m polohový závod, kde si pátým místem spravila chuť z ne úplně vydařených závodů.
Štafetový mix doplnil Matouš Hájek, který střídavými výkony vyplaval v osobním rekordu nejlépe šesté místo na neoblíbené trati 100m znak a dvě sedmá místa na 100m motýl a 200m polohový závod, kde si zlepšil osobní maximum téměř o 10 vteřin.
Čtvrtým do party byl Štěpán Vích, který svými výkony udělal zajisté radost svému trenérovi a zlepšenými osobáky pak i sám sobě. Na 100m znak zaostal za osobákem jen o vteřinu, naopak 3 vteřinky stáhnul na 100m polohově, 4 vteřiny na nejdelší trati 400 volným způsobem a 11 vteřin na dvousetmetrové polohovce.
Na maximální počet startů, tedy šest, se kvalifikovala Chiara Betková. O desetinky vylepšila svá maxima na 50m kraul a znak, v ostatních závodech to již tak dobré nebylo.
Valča Bížová začala výborně a na 100m znak si vylepšila osobní rekord o 2 vteřiny, ale 100m motýl znamenal naopak zhoršení o 8 vteřin. V posledním závodě stáhla vteřinku z osobáčku na 100m volný způsob, takže dva osobáčky ze tří startů se dají považovat za úspěch.
Martin Čech zaostal na všech tratích za svými nejlepšími výkony, takže se o vydařeném víkendu rozhodně hovořit nedá. Na 100m znak, 100m motýl a 50m znak zhruba o vteřinu, na stometrové polohovce pak o 4 vteřiny.
Jedním startem, zato na nejdelší trati, se prezentovala Esťa Andrlová. Bohužel ani u ní se závod moc nevydařil a časem o 9 vteřin za osobákem si moc radosti asi neudělala. Každopádně už jen účast na takovéto akci je odměnou a měla by být impulsem k další práci v tréninku.
Z pozice trenéra hodnotím celé klání pozitivně, protože jsem viděl, jak moc děti chtějí. Po vydařených závodech jsem viděl rozzářené oči, široké úsměvy a kvůli tomu to děláme. Jak děti, tak i my trenéři. Po nezdarech byly i slzičky, ale i to ke sportu patří. Sport je nejen o výsledcích, ale i o emocích. Důležité je, že všichni věděli, co je dobře a co je špatně a snad si z toho vezmou ponaučení do dalších tréniků a závodů.
Děti byly naprosto úžasné a chtěl bych jim poděkovat za reprezentaci našeho klubu na nejvyšší možné urovni, které mohou ve svém věku dosáhnout. Díky!!!
Nemalý dík pak rodičům, příbuzným a znamým, kteří vážili tak dalekou cestu a jeli své plaváčky podpořit a povzbudit. Byli jste slyšet!

Vrchol letní sezóny nejlépe vyšel Gabče Krejčíkové Bramborové, která jako jediná beze zbytku naplnila přání trenéra a všechny její závodní skoky do vody znamenaly osobní rekordy. Nenechala se odradit čtvrtými místy a odměny v podobě bronzové medaile se dočkala na trati 200 metrů polohový závod s osobáčkem o 8 vteřin. V dalších závodech obsadila 3x 4.místo, jedno šesté a jedno sedmé. Brambory sbírala také v obou mix štafetách.

Druhou členkou bramborových štafet byla Pepi Peková, která si zaplavala osobní maximum pouze na trati 50m prsa, které stačilo na deváté místo v celkovém pořadí. Lepšího umístění dosáhla na 200m polohový závod, kde si pátým místem spravila chuť z ne úplně vydařených závodů.

Štafetový mix doplnil Matouš Hájek, který střídavými výkony vyplaval v osobním rekordu nejlépe šesté místo na neoblíbené trati 100m znak a dvě sedmá místa na 100m motýl a 200m polohový závod, kde si zlepšil osobní maximum téměř o 10 vteřin.

Čtvrtým do party byl Štěpán Vích, který svými výkony udělal zajisté radost svému trenérovi a zlepšenými osobáky pak i sám sobě. Na 100m znak zaostal za osobákem jen o vteřinu, naopak 3 vteřinky stáhnul na 100m polohově, 4 vteřiny na nejdelší trati 400 volným způsobem a 11 vteřin na dvousetmetrové polohovce.

Na maximální počet startů, tedy šest, se kvalifikovala Chiara Betková. O desetinky vylepšila svá maxima na 50m kraul a znak, v ostatních závodech to již tak dobré nebylo.

Martin Čech zaostal na všech tratích za svými nejlepšími výkony, takže se o vydařeném víkendu rozhodně hovořit nedá. Na 100m znak, 100m motýl a 50m znak zhruba o vteřinu, na stometrové polohovce pak o 4 vteřiny. I přes to, že byl zdravotně indisponován, promluvil jeho bojovný a kamarádský duch. Závodů se přesto zúčastnil a bojoval!

Jedním startem, zato na nejdelší trati, se prezentovala Esťa Andrlová. Bohužel ani u ní se závod moc nevydařil a časem o 9 vteřin za osobákem si moc radosti asi neudělala. Každopádně už jen účast na takovéto akci je odměnou a měla by být impulsem k další práci v tréninku.

Výslkedky ze závodů v Plzni a Mladé Boleslavi najdete zde.