Zimní pohár Středočeského kraje žactva, 11.-12.11.2023, Kladno

18. 11. 2023 |
Na Pohár Středočeského kraje, kde závodí pouze 18 nejlepších v disciplíně z celého kraje, se úspěšně nominovala sedmička našich plavců.

Na nejvíce disciplín se dostala Klaudie Bížová. Nejlepší výkony předváděla na prsových tratích 100 a 200 metrů, kde zaznamenala nejvíce FINA bodů, nejlepší umístění (11. místa) a také osobní rekordy. Přidala osobní rekord na mezičase na 50P a také v závodě na 100VZ. Nejúspěšnější plavkyní se stala Karla Podnecká, V každém svém startu předvedla famózní výkon. Na 100Z, 100K i 100P se dokázala zlepšit o neuvěřitelných 5 vteřin. Na trati 100P si díky tomu vyplavala 10. místo a pořádnou nálož FINA bodů. Formu potvrdila také tím, že si vytvořila osobní rekord na mezičase 50 VZ. Z Chlapců byl nejúspěšnější Dominik Matouš, který se probojoval do elitní desítky. Když v novém osobním rekordu na trati 100P doplaval 7. místě, na 9. místě poté skončil na poloviční trati. Do elitní desítky se na stejné trati - 100P dostala i Monika Pařezová, která v osobním rekordu vybojovala 9. místo. Druhý rekord přidala na trati 100Z. Škoda smolné diskvalifikace na 200P. Fantasticky plavala Natálie Hamplová, předčasný start ji však stál diskvalifikaci na 50P. Rychlost si ale přenesla do druhého půldne, kde se jí podařilo vylepšit čas na 100P téměř o 10 vteřin. V tomto závodě si vytvořila i rekord na mezičase poloviční trati. Viole Daňkové, přestože před závody bojovala s nemocí, se podařilo vylepšit časy na 100K i 100P. Ani jí se ale bohužel nevyhnula diskvalifikace na 50P. A největším smolařem se stal Petr Ledvina, který byl přijat na dva starty a bohužel ani v jednom nezapsal cílový čas.

Děkujeme všem závodníkům k předvedeným výkonům a gratulujeme k osobním rekordům!