Plavání - závody 02.-04.06.2023, Praha Šutka a Podolí, Rakovník

07. 06. 2023 |
Naši závodníci trávili uplynulý víkend na třech různých místech, ale samozřejmě na bazénech! V Rakovníku bojovali naši nejmladší, na Českém poháru Martin s Míšou a velká skupina se nejen opalovala na Praze 2023.

Středočeský pohár nejmladšího žactva, Rakovník

Do Rakovníku na pohár nejmladšího žactva odjely náš klub reprezentovat tři dívky.

V početné konkurenci se nejlépe prosadila Karin Matoušková, která vybojovala 5. místo na 50 VZ a 6. místo na 100 VZ. Navíc si v každém svém startu výrazně vylepšila osobní rekord. Další úspěšnou bojovnicí byla Emma Oliynyk, ta dvakrát skončila na 6. místě ve znakových disciplínách na 100 a 50 metrů. Prvně na závodech plavala 200 VZ, do své statistiky tak přidala první zápis na této trati a během závodu si dokonce vylepšila svá osobní maxima na mezičasech jak na 50, tak i na 100 metrech.

Nejmladší účastnicí byla Žofinka Prášková, které teprve ve svých sedmi letech excelovala ve znakových disciplínách, zejm. pak na 100 Z si vytvořila skvělý osobák. Prvně také absolvovala závod na 50 VZ.

V bodování poháru se stále držíme v polovině tabulky na 8. místě. Doufáme, že příště do boje zasáhnou také kluci a pomůžou tak vylepšit naše umístění 😊.

Výsledky SKPNy

Czech Open, Praha-Šutka

Na 3. kole Českého poháru se představil ostřílený dorostenec Martin Čech. Po mistrovství z něj opadla nervozita a užíval si tak vody pražského bazénu na Šutce, kde se ČP konal nově. Martinovi se v mezinárodní konkurenci podařilo probojovat do 3 finále B (400 VZ, 200 M, 400 PZ). V prvně zmiňovaném si vytvořil ohromný osobní rekord již v dopoledních rozplavbách, když svoje dosavadní maximum vylepšil o 15 vteřin. Ve finále z tohoto času odkrojil dalších 5 sekund. Zároveň se mu podařilo vylepšit svou pozici z 15. na 10. místo. Vylepšit pozici z 11. na 10. místo se mu také povedlo ve finále na 200 M, i když za svým časem z rozplaveb lehce zaostal. Nejlepší pozici vyplaval v rozplavbách na 400 PZ, a to 9. místo. Nicméně na finále již po dlouhém a náročném víkendu síly nezbyly a Martin se z finále odhlásil a zamířil domů dříve.
V jednom startu se také představila Míša Frebortová, která, přestože nikterak na trati 100 Z nezazářila, se probojovala ze 14. místa do finále B. I ta se z něj však odhlásila.

Praha 2023, Praha-Podolí

Tradiční plavecké závody se také konaly ve venkovním podolském bazénu. Díkybohu počasí více než přálo.

Nejúspěšnějším závodníkem z hlediska osobních rekordů se stal Felix Zabák, který své maximum překonal 8krát z toho 4krát na mezičasu. Jediný čas, který odolal (ale velmi těsně) byl výkon z 400 VZ. Felixovi se podařilo překonat maximum na 200 Z, kde si vyplaval také pěkné 5. místo. Vysoko (7. a 10. místo) skončil také na 400 PZ resp. 200 K.

Dalšími úspěšnými překonateli osobních rekordů byli Vilém Brynych (4OR), Patrik Chlubna (3OR), Valerie Bížová (2OR) a Tína Táborská (2OR). Vilémovi se podařilo si výrazně vylepšit čas ze znakového sprintu (o 108 %), ale také v kraulových disciplínách (100 a 200 VZ). Patrik předvedl velmi komplexní zlepšení v kraulu od sprintu až po vytrvalost - 50VZ, 200 VZ i 400VZ, a poprvé si také vyzkoušel polohový závod na dlouhém bazénu. Valča si nejspíš od krajského přeboru nestříhala nehty a vylepšila si osobák na 100Z o 4setiny, i to se ale počítá! Druhé zlepšení přidala na trati 200 PZ.

Že věk je jen číslo potvrzuje Tína Táborská, která stále zdokonaluje svou motýlkářskou fazónu. Důkazem tomu jsou dvě bronzové medaile a osobní rekordy na 100 a 200 M.

Dvě zlata z bazénu vylovily Míša Frebortová (50 a 100 Z) a Adriana Landová (100 VZ a 50M). Adriana přidala také stříbro na 50 K. Stříbrná smršť čekala na Anežku Novákovou za výkony na 100 a 200 M, k tomu přidala bronz na 50 M čím zkompletovala motýlkářský "hattrick". I v mužské kategorii to jednou cinklo, když si Bedřich Brynych svým výkonem na 200 Z vysloužil stříbro.

Stříbrný kov z bazénu se podařilo vyplavat ženám ve štafetě 4x50VZ. Anežka položila slušný základ v prvním úseku, druhý úsek úžasně zaplavala Míša (čas 29.01 by byl jejím absolutním OR), na třetím úseku srdnatě bojovala Tína (i ona by si časem 30.60 vytvořila absolutní OR) a jako finišmenka se předvedla Adriana. Ta dotáhla soupeřky a o dohmat našemu klubu zajistila stříbro. Naše dívky/ženy ve stejném složení bojovaly také ve štafetě 4x50 PZ, kde chybělo k dalšímu cennému kovu jen velmi málo a skončily těsně pod stupni vítězů na 4. místě. V polohové štafetě se představili také muži ve složení Vilém, Bedřich, Felix, Patrik.

Závodila také Kačka Colová, kterou ale bohužel během závodů zastihla nemoc a musela se z nedělního programu odhlásit.