Letní mistrovství ČR juniorů 2023, 26.-28.05.2023, Liberec

30. 05. 2023 |
Jako první čekal vrchol sezóny na juniory. Ti bojovali o posledním květnovém víkendu v Liberci. Závody se konaly na dlouhém bazénu a plavci měli pro rozplavání k dispozici také krátký bazén. Náš oddíl reprezentovali dva borci - Martin Čech a Oskar Zabák, oba v kategorii mladších dorostenců.

Martin již jako zkušený dorostenec startoval ve třech závodech, i když asi vše nevyšlo dle představ, vybojoval umístění v první 10 a nebo těsně na její hraně. Nejlepší (9. místo) umístění vyplaval v těžkém závodě na 400 PZ, kde startoval díky nominačnímu času v odpoledním finále. V této disciplíně se také nejvíce přiblížil osobnímu rekordu. Na 11. místě skončil v závodě 200 PZ, kde také těsně lízal hranici osobního rekordu. V závodě na 200 M to neklaplo, jak mělo a čas vzdálený osobnímu rekordu nestačil na finálovou osmičku, přestože byl Martin nasazen jako sedmý, nakonec z toho bylo ˇ"pouze" 13. místo.

Oskar se hned v prvním roce mezi spojenými ročníky dorostenců neztratil a nominoval se do pěti závodů. Skvělý výkon předvedl na 200 M, kde si vytvořil výrazný osobní rekord, další přidal v závodě na 100 Z. Nejlepší umístěním bylo 21. místo na 200 Z, těsně za osobním rekordem a 22. místo na 400 PZ. Jediným startem, který se Oskarovi nepovedl byl 400 K, kdy plaval výrazně za osobákem.