Podzimní krajský přebor na dlouhé tratě, Kolín 2.10.2022

08. 10. 2022 |
Zaplavat si nejdelší bazénové disciplíny, tedy 800 a 1500 VZ, vyrazila do Kolína šestice našich plavců. Jedinou odvážlivkyní, která se rozhodla zaplavat obě tratě, byla Adriana Landová. Odměnou jí za to byla dvě první místa a osobní rekordy v obou disciplínách a navíc také na 400 metrové trati v mezičase. Bez medailí neodjely ani Kateřina Colová s Gabrielou Krejčíkovou, obě na trati 800 VZ skončily na třetím místě.

Gabča navíc v novém osobním rekordu a dokonce také na mezičase na 400 VZ, Kačka za svým rekordem o vteřinku zaostala. Martin Čech s Felixem Zabákem také přivezli diplomy za třetí místa. Martin v osobním rekordu, bohužel v předposlední rozplavbě a nemohl se tedy chytit nejrychlejších plavců, musel se tedy prát jen s časem. I tak předvedl pěkný výkon a ještě si vylepšil osobní rekord v mezičase na 800m. Felixovi se bohužel závod moc nepovedl a časově poměrně zaostal za svým rekordem. Felix je však jedním z plavců, kteří 1500 VZ plavou často a jeho osobní rekord je postaven vysoko a zaplaván v poměrně nedávné době. Věřím, že Felix si nejlepší výkony schovává do další části sezóny. Posledním členem naší výpravy byl Oskar Zabák, který se stále potýká s nachlazením, a tedy i problémy s dechem, přesto závod odplaval s maximálním úsilím.

Děkuji plavcům za reprezentaci klubu SKP Nymburk.