Účastí na legendárním závodu MARCIALONGA si naše volejbalistka DANA SUTTEROVA splnila další sen.

08. 02. 2016 | Mažoretky
Do Cavaleze se vypravila s obavami - sníh není nikde v Evropě, Jizerská 50 se jela na 4 km kolečku a v Německu zrušili Konig Ludwigs Lauf.

V rámci aklimatizace se Dana již 28/1 zúčastnila závodu na 17 km - LAVAZELOPPET, kde časem 1 hod 18 min obsadila 33. místo mezi asi stovkou žen z Ruska, IT a hlavně ze Skandinávie.

Italové průběžně vyráběli ohromné množství umělého sněhu a 2 dny před závodem jej rozvezli po celé délce 70 km tratě včetně vesniček a měst. Diváci v neděli 31/1/2016 vytvořili fantastickou kulisu - temperamentně povzbuzovali nejen elitu ale všech ca 7000 závodníků - často si ve startovní listině přečetli jméno a hlasité BRAVO DANA ! dodalo více elánu než energetický nápoj.
V nelehkých podmínkách, kde se stopa na slunci měnila v kaluže, nebylo lehké zvolit správně vosky. Klasický stříbrný klister se ukázal jako dobrá volba a pouze před posledním 3 km stoupáním bylo lepší navštívit ski servis. Celý cílový kopec byl pak lahůdkou, kde se dalo ještě předjet poměrně dost soupeřů.  Ačkoliv Dana startovala ze 13. řady zvládla ujet 70 km za 6 hod a 31 min. Z tisícovky žen dojela 310. a ve své kategorii byla 85. ze 300 soupeřek (ze startujících Češek byla nejrychlejší)