SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Müller se stal vicemistrem republiky

24. 06. 2016

Z dnešního tisku

Müller se stal vicemistrem republiky

Tábor, Nymburk – V Táboře se uskutečnilo Mistrovství republiky mužů a žen na dráze. Na zaplněném stadionu Míru startovali také dva zástupci nymburské atletiky Vít Müller a juniorka Martina Šuková. A vedli si více než dobře.


Nymburský Vít Müller
Juniorka Martina Šuková

Nymburský Vít MüllerAutor: Foto: oddíl

Nejdříve se na start rozběhu na 400 metrů překážek postavil Vít Müller s jasným cílem. Využít příznivého počasí, nešetřit síly na finále a hned v rozběhu se pokusit splnit A limit na mistrovství Evropy v Amsterodamu, který představuje startovní jistotu. A cíl byl dosažen! „Ve svém rozběhu Vítek zvítězil rozdílem třídy a v nejlepším letošním českém čase 50,45 sekundy získal letenku do Amsterodamu a splnil i B limit na olympijské hry v Riu, který je nutný ke startu, i když pravděpodobně nebude stačit," uvedl po závodech Petr Müller, trenér nymburského SKP a otec v jedné osobě.

Druhým nymburským zástupcem byla juniorka Martina Šuková, která startovala v běhu na 3000 metrů překážek. Jako nejmladší účastnice startovního pole první polovinu závodu oťukávala soupeřky, a když zjistila, že při přeběhu překážek získává, na vodní překážce zaútočila a vyrazila vpřed. Její stupňované tempo přineslo osmé místo, osobní rekord 11:23,6 minuty a pozici českého lídra v kategorii juniorek.

Nedělní finálový závod na 400 metrů překážek byl v režii trojice favoritů. Nejrychleji doběhli na první dvoustovku Vítek Müller a Václav Barák. „Ovšem větrný poryv, který předcházel bouřce, se stal v zatáčce dalším a nečekaným soupeřem. Přinutil Vítka zadrobit před překážkou, kterou následně srazil a propadl se až na páté místo. V poslední stovce se snažil zachránit, co se dá. Brutálním zrychlením v závěru jasně ukázal, kde je jeho síla," řekla Lucie Prokešová z nymburského klubu. „Dotáhl se až na druhé místo v čase 51,04 sekundy za Michala Brože (50,88 s) z pražské Dukly," uvedla Prokešová.

Po třetím místě z halového mistrovství České republiky mužů a žen ve Vítkovicích tak Müller získal další cenný kov na dospělém mistrovství republiky.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/muller-se-stal-vicemistrem-republiky-20160624.html

Galerie

thmb-13-1480.jpeg