SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mladší žáci atletického klubu SKP Nymburk jsou nejlepší v kraji

08. 10. 2016

Z pondělního tisku

Mladší žáci atletického klubu SKP Nymburk jsou nejlepší v kraji

Nymburk – Na kladenském atletickém stadionu se uskutečnilo finále krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň. Mladí borci nymburského SKP zabrali a v oslabeném složení vybojovali první místo. Dívky byly páté.

dnes 14:54
SDÍLEJ:
NYMBURSKÁ VÝPRAVA byla na kladenském atletickém stadionu úspěšná

NYMBURSKÁ VÝPRAVA byla na kladenském atletickém stadionu úspěšnáFoto: Foto: SKP Nymburk

Za oddíl SKP Nymburk se do finále probojovala družstva chlapců i dívek. Obě bohužel nakonec do Kladna vyrazila oslabena o marody a zraněné.
„Naši atleti se vybičovali k ještě úžasnějším výkonům, mnohdy posunuli své osobní rekordy, a družstvo chlapců nakonec překvapivě zvítězilo ve Středočeském kraji," zaradoval se Petr Müller, trenér nymburského oddílu.

Na dalších místech skončila družstva silných atletických oddílů Kladna, Kolína a Staré Boleslavi.

I družstvo dívek ale může být celkově velmi spokojené, přes rozsáhlou marodku se zbylé dívky ve všech disciplínách umísťovaly na bodovaných příčkách, velmi často na těch nejvyšších. „Bohužel ani to těsně nestačilo na lepší než páté místo, protože soupeřky měly prostě početně silnější obsazení," litoval Müller.

Příčku nejvyšší vybojovali a plný počet bodů svým družstvům přinesli Jakub Šantavý v běhu na 1000 m za hrdinný souboj a ve skvělém osobním rekordu 3:09,45 minuty, překvapením finálového závodu byl Jiří Šuk ve skoku vysokém opět v osobním rekordu 140 cm a Žofie Rožánková rovněž ve skoku vysokém výkonem 152 cm. Jakub Šantavý si zaběhl i osobní rekord na 60 m překážek a byl členem vítězné štafety na 4 x 300 m. Jiří Šuk závodil ještě v běhu na 60 m a štafetě 4 x 60m. Žofie družstvu pomáhala i ve vrhu koulí, kde si vytvořila osobní rekord 8,30 m, a byla členkou dívčí štafety na 4 x 300 m.

„Všem patří velká gratulace, poděkování za skvělou reprezentaci nymburské atletiky a přání pevného zdraví a hodně sportovníhoštěstí do další sezony," dodal na závěr nymburský trenér Müller.

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1540.jpg