SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mládežnický volejbal základních škol a středních škol Nymburska 2011 – okresní kolo

07. 11. 2011

Turnaj chlapců ve volejbale uzavřel pro letošní kalendářní rok sérii oficiálních okresních turnajů prolínajících se věkových kategorií základních a středních škol, včetně víceletých gymnázií.

  Toto propojení věkových skupin lze bez nadsázky považovat za podivnou až bizardní organizační novinku z domácí dílničky  AŠSK pro letošní školní sportovní sezonu.

            V chlapecké postupové kategorii „6.B“ se nakonec radoval z vítězství tým Gymnázia Nymburk, který se ve společném turnaji obou kategorií ( ZŠ + SŠ ) celkově umístil, z hlediska mladší věkové skupiny, na konečném čtvrtém místě a stal se tak nejúspěšnějším mužstvem mladší kategorie. V přímém souboji o celkově druhý flek dominovala domácí Komenda, když ve dvou koncovkách přetlačila šikovný výběr reprezentující ZŠ J.A.K. Lysá nad Labem. Ke konfrontačnímu zápasu o celkové prvenství mezi družstvy ZŠ Komenského Nymburk a Gymnázia Nymburk nakonec nedošlo, což je určitě škoda a lze to brát jako turnajový nedostatek jinak vcelku povedené sportovní akce, která byla umně zrealizována pod nejzkušenější taktovkou milého pedagoga a vlídného turnajového ředitele J. Hyblera. Za další zamyšlení by jistě stála taktéž skutečnost, že by určitě nebylo na škodu a nespravedlivé, odměnit zvlášť také mladší kategorii družstev a to buď tradičními poháry, popř. sladkou odměnou. Všichni mladší účastníci by si to jistě zasloužili už jen z toho důvodu, že nalezli odvahu a nebáli se postavit svým o několik let (až o pět!) starším a podstatně fyzicky vyspělejším soupeřům ze středních škol. I přes věkový schodek totiž mladí borci rozhodně herně nepůsobili dojmem odevzdaných, zmatených a smutných komparsistů, navíc na turnaji víceméně trpěných. Kromě toho byly tyto týmy, z hlediska předem daného a v letošním roce inovovaného postupového systému, jednoznačně velice důležitou a tím i nedílnou součástí celé volejbalové akce!

 

Kompletní retrospekce volejbalových výsledků kategorie 6. B                                           ( 8.- 9. ročník ZŠ + 1.-2. ročník SŠ ):

 

A. chlapci :     1.místo : Gymnázium Nymburk

                        2.místo : ZŠ Komenského Nymburk

                        3.místo : ZŠ J.A.K. Lysá nad Labem

B. děvčata :    1.místo : ZŠ Komenského Nymburk

                        2.místo : ZŠ Vala Poděbrady

 

Z výše uvedených výsledků je nejúspěšnějším letošním školním subjektem okresu Nymburk, z hlediska dosažených volejbalových výsledků, bezkonkurenčně  ZŠ Komenského Nymburk, jejíž reprezentace obou kategorií jsou tvořeny členy volejbalově-deblové přípravky SKP-ZŠ Komenského Nymburk, která je již přes šest let klíčovou součástí mládežnické sekce deblového oddílu SKP Nymburk, který nedávno oslavil již dvacáté výročí od svého oficiálního vzniku! Volejbalově-deblovou přípravku založil při sportovní nymburské základce míčový universál a  tělocvikář T. Kokojan, spolu s bývalým panem ředitelem V. Pokorným a šéfem celého SKP Nymburk, panem M. Matoušem.

 

Mgr. T. Kokojan – coach a tělocvikář ZŠ Komenského Nymburk

 

Galerie

thmb-volleyball-272.jpg