SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mixová liga Nymburska ve výsledcích od roku 2000

09. 05. 2013

U příležitosti ukončení letošního, v pořadí již třináctého ligového ročníku, uveřejnili její tradiční promotéři, v podání všechlapského matadora Františka“ Dobroty“ Kokeše a Předsedy AVD České republiky Tomáše Kokojana, kompletní a aktualizovanou sumarizaci všech jejích konečných výsledků z hlediska tří nejlepších celků jednotlivých soutěžních ročníků.

Absolutně nejúspěšnějším týmem je veteránská parta z SKP Nymburk, v jejímž dresu od počátku pravidelně nastupují dlouholetí bývalí spoluhráči z krajských soutěží první a druhé třídy, R. Goerojo, P. Kutnar a týmový lídr T. Kokojan. Medailová retrospekce konečného pořadí pátého až třináctého ročníku Mixové ligy Nymburska ve volejbale smíšených družstev v období 2000 – 2013 vypadá následovně:

 

1999 / 2000 – 5. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 6 turnajů:

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Lysá nad Labem

3. místo: „Mikasa“ Nymburk

 

2001          -    6. oficiální ročník: jeden bodový turnaj („ Pohrobek 1“):

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Počernice

3. místo: Brandýs nad Labem

 

2002               -7. oficiální ročník: jeden bodový turnaj („Pohrobek 2“):

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: S. Všechlapy (od roku 2007 – Mašinka Nymburk)

3. místo: Zruč nad Sázavou

 

2007 / 2008 – 8. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 6 turnajů:

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Mladá Boleslav

3. místo: Žert Nymburk

 

2008 / 2009 – 9. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 6 turnajů:

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Poděbrady

3. místo: Žert Nymburk

 

2009 / 2010 – 10. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 6 turnajů:

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Žert Nymburk

3. místo: Poděbrady

 

2010 / 2011 – 11. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 7 turnajů:

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Žert Nymburk

3. místo: Poděbrady

 

2011 / 2012 – 12. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 7 turnajů:

1. místo: Žert Nymburk

2. místo: SKP Nymburk

3. místo: Mašinka Nymburk

 

2012 / 2013 – 13. oficiální ročník: dlouhodobá soutěž – 7 turnajů:

1. místo: SKP Nymburk

2. místo: Mladá Boleslav

3. místo: Žert Nymburk

 

C.        Pořadí týmů podle turnajových vítězství 2000 – 2013

 

Zde se konkrétně jedná o celkový počet triumfů ze všech turnajových akcí 5. – 13. ročníku, tzn. časového horizontu let 2000 – 2013, ve kterých bylo zrealizováno dohromady čtyřicet turnajů v rámci devíti oficiálních ročníků.

 

Celkové pořadí týmů podle součtu všech jejich vítězných turnajů:

 

1. místo: SKP Nymburk – 21,                       2. místo: Poděbrady – 9

3. místo: Žert Nymburk -    5,                        4. místo: Mladá Boleslav – 4

6. – 8. místo: Lysá nad Labem, Mašinka Nymburk a Drink M. Boleslav – 3

9. místo – Amundsen Kolín – 1.

 

Z hlediska celkového počtu turnajových triumfů všech třinácti kompletně odehraných oficiálních ročníků nymburské halové volejbalové soutěže bezkonkurenčně drží primát veteránský tým SKP Nymburk, který od roku 1994 nasbíral neuvěřitelných 39 turnajových vítězství ze dvaasedmdesáti zrealizovaných turnajových podniků!                     Určitou zajímavostí a raritou je bezesporu i skutečnost, že sympatická veteránská parta složená ze zkušených, krajskými soutěžemi protřelých playerů, dlouhodobě úspěšně odolává i větší hráčské fluktuaci, která se nevyhnula většině ostatních družstev ligy. Další libůstkou týmu je fakt, že na postu ženy se zde vystřídalo v období nového milénia několik regionálních volejbalových legend, v čele s J. Janků, S. Randou, V. Šimkem a S. Myškou (a to díky specifickému soutěžnímu pravidlu, že totiž čilý chlapík nad šedesát let může suplovat na place jednu holčinu).                          V týmu SKP Nymburk také dostávají pravidelně šanci i perspektivní mladíci, když v posledních pěti letech se konkrétně jednalo o D. Gruse a M. Goeroja. Tím tedy družstvo transparentně a úspěšně realizuje infiltraci jak nezlomných volejbalových legendárních dědků, tak i nadějných mladíků do svých řad. Co se týká největších týmových posil posledních let, jednalo se pouze v roce 2008 o příchod partnerské dvojice a v roce 2010 posílil úspěšný tým excelentní blokař J. Pýcha. Současnou osu a pilíř týmu tak tvoří P. Kutnar, J. Pýcha, R. Goerojo a dlouholetý lídr družstva T. Kokojan. Garantem mužstva je vážený předseda SKP Nymburk, pan M. Matouš, svérázným metodikem a maskotem v jedné osobě pak S. “Dědek“ Randa.                              Na rozdíl od borců SKP Nymburk Kokešova mašinka v posledních dvou letech silně posilovala svůj původně vcelku kontroverzní tým plný volejbalových samorostů. Z původního složení v podstatě zbyl pouze vedoucí družstva pan Kokeš, který citlivě nahradil poměrně opotřebovaného a unaveného J.„Filipese“ Filipa a zraněními a nadváhou zdecimovaného J.“Buldozera“ Nejedlého volejbalovou omladinou, v podobě zajímavého a žoviálního čajovnického týpka R.“Valderamy“ Čecha, spolu s bojovným ranařem M.“Čertem“ Mikoláškem. Velkým předloňským herním přínosem „mašinkářů“ se taktéž stal dnes již legendární exligový nahravač Vaňátko, který se ovšem v týmu zpravidla unaveného volejbalového drážního tělesa vyskytuje poměrně nepravidelně, a to v přímé závislosti na svém rodinném klimatu a domácí situaci, což je z hlediska pana Kokeše velká škoda.

 

Mgr. Tomáš Kokojan – Předseda Asociace volejbalových deblů ČR

 

 

 

Galerie

thmb-volejbal41-617.jpg