SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mixová liga nymburska IX. ročník – po polovině soutěže

11. 01. 2009

MIXOVÁ LIGA NYMBURSKA, konkrétně její IX. Ročník, dospěl do své poloviny. Zbývá sehrát 2 základní turnaje, spolu se závěrečným turnajem finálovým. ..............

MIXOVÁ LIGA NYMBURSKA, konkrétně její IX. Ročník, dospěl do své poloviny. Zbývá sehrát 2 základní turnaje, spolu se závěrečným turnajem finálovým. ..............

            Současného ročníku 2008/2009 se účastní 8 smíšených volejbalových týmů, zpravidla z Nymburska. Polabská družstva, jmenovitě MAŠINKA Nymburk, ŽERT Nymburk, SKP Nymburk, ROBERT Lysá nad Labem a Poděbrady, doplňují Mladá Boleslav, LOJZO Kouřim a pražské POČERNICE.
            Letošní účast jednotlivých družstev na turnajích, je nadstandartní. Zatím jedenkrát pouze chyběly POČERNICE a MLADÁ BOLESLAV.
            Hlavními organizátory prestižní volejbalové mixové soutěže jsou SKP Nymburk a SOKOL Všechlapy, representované duem zkušených turnajových promotérů, v podání šéfa Asociace volejbalových deblů v ČR, Tomáše Kokojan, respektive všechlapského volejbalového Lída a nadšence Františka Kokeše.
            Úroveň letošního ročníku je velmi dobrá, organizace bezchybná, a díky tomu se mi rozlévá hřejivý pocit po hrudi, což mne poměrně uspokojuje“, pochválil se spravedlivě dobrotivý všechlapák Kokeš.
            V pořadí třetí turnaj byl navíc okořeněn účastí krajského družstva, vedeného ambiciozním smečařem Jankem z Poděbrad. Sebevědomé trio borců, hrající krajský přebor I. Třídy si všakdoslova „vylámali volejbalové zuby“ na mixových specialistech a propadli především v herním systému organizace vlastní hry. „Liga má opravdu pěknou úroveň, s tím jsem nepočítal, a to jsem ještě postavil 3 krajské hráče, což je podle Kokešových pravidel neregulérní“, sypal si popel na hlavu zdefraudovaný Janek, jehož družstvo bralo, poměrně nelichotivé „bramborové“ umístění.
            Za očekáváním zatím zůstává KOKEŠOVA MAŠINKA, která herně tápe a marně hledá ztracenou formu z úvodu loňského ročníku, kdy 1 turnaj dokonce vyhrála! „Tým je stabilizovaný, ale chybí mu šťáva, navíc opory BULDOZER s FILIPSEM hrají občas hanebně, což nás potápí i morálně – především příjem podání je zoufalý, tzv. všechlapský, jak říkal už RANDA“, mrzel se po 3. turnaji silně rozladěný a konsternovaný KOKEŠ.
            Letošnímu ročníku zatím jasně kraluje tým SKP Nymburk, jehož osa se od roku 1994 (!) téměř nezměnila. Jediným novicem je perspektivní mladík GRUS, který vzešel z Kokojanovi volejbalově-deblové přípravky. Oporou týmu je smečující blokař KUTNAR, patrně nejlepší současný player ligy. Ústřední nahrávačkou je šikovná deblistka ŘÍHOVÁ, muziku tvrdí ranař GOEROJO a v záloze je zpravidla zraněný HAMERNÍK. Družstvo utvořil a od roku 1994 vede lídr dublového oddílu SKP Nymburk Tomáš KOKOJAN.
            Tým SKP Nymburk je šestinásobným vítězem ligy (!) a v rámci jejích 8 a půl ročníků triumfoval na neuvěřitelných 27 turnajích !! „Dobrá bilance, Kokos to dělá dobře“, suše konstatuje děda RANDA, bývalý hráč (byl u tří titulů) a současný maskot družstva SKP Nymburk.
 
Celkové pořadí po polovině soutěže
1. místo            SKP Nymburk                        24 bodů
2. místo            Poděbrady                              20 bodů
3. místo            ŽERT Nymburk                      18 bodů
4-5. místo        Mladá Boleslav
                          ROBERT Lysá n.L.                 10 bodů
6. místo            MAŠINKA Nymburk                  9 bodů
7. místo            LOJZO Kouřim                         6 bodů
8. místo            Praha POČERNICE                4 body
/kok/