SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

MIXOVÁ LIGA NYMBURSKA – IX. Ročník /2008-2009/

25. 01. 2009

Mixová liga NYMBURSKA, volejbalová prestižní soutěž smíšených týmů, dospěla do své poloviny. .........

Mixová liga NYMBURSKA, volejbalová prestižní soutěž smíšených týmů, dospěla do své poloviny. .........

             Předseda dublového oddílu SKP Nymburk, Tomáš KOKOJAN, též jeden z dua ředitelů a promotérů výkonnostní, výše uvedené mixové soutěže, vydal spolu s věrným oddílovým sekretářem RANDOU, aktualizované celkové pořadí zúčastněných týmů, včetně výsledkové retrospekce všech tří proběhnuvších základních turnajů.

            Hlavním organizátorem prestižní mixové soutěže je vedle dublového oddílu SKP Nymburk, jehož součást členské základnytvoří excelentní dubloví mágové z Remanence, v čele s dlouholetými deblovými ekvilibristy, VĚCHTEM a KOKOJANEM. Díky SKP Nymburk drží  Nymburk neotřesitelně 1. místo v pořadí deblových mek, podle počtu cenných kovů, získaných na klíčových finálových akcích a soutěžích v rámci republikového šampionátu ve volejbalových deblech, v období nového milénia, také volejbalový oddíl SOKOLA Všechlapy. Zde se angažuje dlouholetý lídr všechlapského volejbalu a charismatický veteránský matador, pan František KOKEŠ, který proslul i za hranicemi okresu, svojí organizační schopností a žoviální dobrotou.

            Součástíčlenské základny dublového oddílu SKP Nymburk je také volejbalově-deblová přípravka SKP-ZŠ Komenského Nymburk, jejíž nejšikovnější a nejúspěšnější borce KOKOJAN umně volejbalově „zapracovává“ do seniorských soutěží, včetně mixové ligy. Zářným příkladem je perspektivní šestnáctiletý Dominik GRUS, kterému se poměrně daří i v deblové sféře. Ve volejbalově-deblové přípravce je v současnosti organizováno téměř 70 aktivních pleyerů a hráček z řad volejbalových nadšenců prosportovní ZŠ Komenského, což je velkým volejbalovým příslibem do budoucnosti.

            Mixovou ligu v současnosti s přehledem vede, chytře poskládaný tým SKP Nymburk, který je šestinásobným !! vítězem halové soutěže a v průběhu osm a půlletého volejbalového „maratonu“, triumfoval na neuvěřitelných 27 turnajích.

            Zajímavostí, z hlediska složení tohoto historicky nejúspěšnějšího mužstva, je skutečnost, že osa týmu se v podstatě nezměnila. Vedle charismatického Lída a kapitána KOKOJANA, patří k hlavní ose družstva, a to již od 1. ročníku soutěže v roce 1994(!!), také blokující ranař „Panák“ KUTNAR, v současnosti hráčská „star“ celé soutěže, rafinovaný stratég „ČOK“ GOEROJO a kontroverzní elastický „přírodňák PORON“ Hamerník, který je ovšem díky své mizerné životosprávě, letos často nemocný a zraněný, díky čemuž se objevil na soupisce „ALL-STARS TEAMU“ pouze jedenkrát.

            Zvetchlého dědu „CHÁRONA“ RANDU a „BABIČKU“ JANKŮ (ztráta motivace nahradili, už v loňské sezóně, šikovná Kateřina ŘÍHOVÁ, která plní na turnajích také funkci zdravotnice a ošetřovatelky. Posledním „do party“ je novic Dominik GRUS, který je nadějnou a perspektivní akvizicí nymburského volejbalu.

            Čestným garantem družstva je bývalý skvělý nahrávač , organizátor a kamarád Láďa HELLER.

 

Retrospekce výsledků / 1. – 5. místo/ prvních 3 turnajů

 

1.      turnaj – říjen – Zimní stadion Nymburk

1. místo                SKP Nymburk

2. místo                Poděbrady

3. místo                Mladá Boleslav

4. místo                ŽERT Nymburk

5. místo                ROBERT E.K. Lysá nad Labem

 

2.      turnaj – listopad – Zimní stadion Nymburk

1. místo                SKP Nymburk

2. místo                Poděbrady

3. místo                ŽERT Nymburk

4. místo                Lysá nad Labem

5. místo                Mladá Boleslav

 

3.      turnaj – prosinec – Zimní stadion Nymburk

1. místo                SKP Nymburk

2. místo                ŽERT Nymburk

3. místo                Poděbrady

4. místo                LOJZO Kouřim

                            JANEK Poděbrady – mimo soutěž

5. místo                Mašinka Nymburk

 

Celkové pořadí po první polovině soutěže

 

1. místo                SKP Nymburk            24 bodů

2. místo                Poděbrady                  20 bodů

3. místo                ŽERT Nymburk         18 bodů

4. místo                Lysá nad Labem         14 bodů

5. místo                Mladá Boleslav          10 bodů

 

kok