SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

MIXOVÁ LIGA NYMBURSKA – IV. Turnaj

01. 03. 2009

V pořadí již 4. turnaj základní části, letošního IX. Ročníku MIXOVÉ LIGY NYMBURSKA, je minulostí. ..

V pořadí již 4. turnaj základní části, letošního IX. Ročníku MIXOVÉ LIGY NYMBURSKA, je minulostí. ..

Opět se zde sešel plný počet účastníků soutěže , tzn. 8 družstev. Ta změřila své síly tradičním a osvědčeným způsobem ve 2 základních skupinách, kam byly nasazeny pouze týmy Poděbrad a SKP Nymburk, který je lídrem soutěže a navíc jejím šestinásobným vítězem. Zbytek družstev byl posléze jednotlivými kapitány dolosován. „Bůch losů“ si poměrně zahrál na nervy silných družstev, v podání SKP Nymburk, Mladá Boleslav a ŽERT Nymburk, která se sešla v červené „A“ skupině nasazených „policistů“. Naopak ambiciózní Poděbrady mohly, v té své, jen těžko hledat adekvátního soupeře. „Štěstí nám dnes přeje, pokud nezklamou nahrávačky a Filipes, máma na dosah postupovou konstalaci, mé výkony jsou vyrovnané a pravidelně nadstandardní“, zamyslel se nahlas jeden z dvojice sympatických turnajových promotérů, vizuelně rozjařený Kokeš. Jak také chlapec pravil, tak se také stalo. Vizionářsky založaný volejbalový matador Kokeš, totiž dotlačil svoji unaveně působící partu i s trápícím se Filipem, do finálového kvarteta, a to i přes poměrně pokažený úvodní zápas s Lojdem z Kuřimi. „Vůle a dobrota mého silného ducha dnes zvítězila“, mnul si šťastně ruce evidentně zpařený všechlapák. Mašinka Nymburk tak slavila postup spolu s neporaženými a tradičně sebevědomými borci z lázeňské metropole.

V „A“ skupině to postupně „jiskřilo“ podstatně víc, Mladá Boleslav „kousala“, jak mohla, leč ŽERT z Nymburka, jehož hra je postavena na solidním týmovém souznění a sehranosti, nepřetlačila. Boleslavsky navíc zabrzdila nečekaná úvodní porážka s počernicemi, kterou nikdo nečekal, Bez ztráty setu šel dál do finále tradičně SKP Nymburk i když Žert ho v první sadě solidně prověřil a jen díky nezkušenosti a zbytečným chybám v závěru, si bojovná parta „Žertistů“ nechala proklouznout vítězství mezi prsty. „Je to k vzteku, tomu se říká prokaučovaná koncovka, musíme dál trpělivě sbírat zkušenosti“, mrzel se lídr „srandistů“ Doubrava, též velký odpůrce pivního moku.

            Ve finálové skupině k žádné blamáži nedošlo a opět triumfoval tým SKP Nymburk, který docílil v průběhu necelých devíti ročníků již neuvěřitelného 28. turnajového vítězství, díky čemuž nemá v historických análech soutěže konkurenci!!

            Za zajímavost stojí ten fakt, že osa týmu je od 1. ročníku /1994/ konstantní a téměř nezměněná. Její pilíře tvoří od počátku universální ranař KUTNAR, spolu s deblovým specialistou a míčovým universálem KOKOJANEM, který je od počátku kapitánem družstva. Ranaře KUTNARA a technika KOKOJANA doplňují od 1. ročníku nevyzpytatelný GOEROJO a přírodní talent a bojovník v jedné osobě, Petr „Portyk“  HAMERNÍK. Další „parádičkou“ policejních mixových ekvilibristů je ta skutečnost, že týmem za necelých 15 let prošla řada volejbalových a deblových legend. Jedná se např. o volejbalovou „srdcařku“ JITKU „Feron“ JANKŮ, spolu se superveteránem „Dědou-Cháronem“ RANDOU, který je současným maskotem družstva SKP Nymburk. Za klub nastoupil v minulosti několikrát dokonce jeden z nejlepších deblistů v ČR Vojta VĚCHET !

            V letošní sezóně je tým citlivě doplněn o šestnáctiletého dorostence GRUSE a několikanásobnou mistryni ČR ve volejbalových deblech mixové kategorie, KATKU ŘÍHOVOU.

            Celkově druhé místo v turnaji brali, jako obvykle, PODĚBRADY, vedené kontroversním „hádavcem“ NOVOTNÝM, který nešetřil nesoudnou negativní kritikou především trio svých šikovných spoluhráček, Třetí místo obhájil ŽERT Nymburk, když na body porazil rozmrzelou squaru z Poděbrad, ale chyběl mu ke stříbru 1 vyhraný set. „Brambory“ vybojovali „rozjařenci“ z nymburské MAŠINKY,

 

Celkové pořadí ligy po 4. turnaji

1. místo            SKP Nymburk

2. místo            Poděbrady

3. místo            ŽERT Nymburk

4- místo           Mašinka Nymburk

 

/kok/