SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mixová liga Nymburska – 4.turnaj základní části 12.oficiálního ročníku 2011/2012

27. 01. 2012

Volejbalová halová soutěž smíšených družstev pokračovala dalším turnajem.Toto v pořadí již čtvrté dějství zimní dlouhodobé volejbalové mixové ligy lze jednoznačně považovat za nejnašlapanější turnaj z hlediska výkonnostní úrovně zúčastněných týmů, když hned pět z nich bezpochyby splňovalo nadstandardní herní kvalitu.

 

 Důkazem této skutečnosti byl také nepřehlédnutelný fakt, že kromě téměř suverénních Poděbrad, které v turnaji ztratily pouze dva sety, a to po jednom s veterány z SKP Nymburk a ambiciozním nymburským Žertem, zbylá družstva na druhém až pátém místě se v podstatě porážela navzájem, díky čemuž bodové rozdíly mezi nimi byly v konečném účtování logicky minimální.

Stříbrné medaile nakonec bral spravedlivě domácí Žert Nymburk, i když na body podlehl ve vzájemném konfrontačním utkání třetímu SKP Nymburk, jehož borci, s dítětem na palubovce, však vinou fyzické únavy nezvládli poslední důležitý špíl s kousavou Mladou Boleslaví. Té nakonec utavení domácí veteráni podlehli 0:2 na sety, což je odsunulo na bronzový stupínek právě před své výše uvedené přemožitele, a to jen díky lepším výsledkům z ostatních měření sil, kde veteránská parta nymburáků nasbírala v konečném účtování o bod více než Boleslav.

Bojovná nymburská Mašinka tentokrát sice s postupem turnaje herně nezkorodovala, jak tomu bývalo často v minulosti, ale pro změnu doplatila na mizerné výsledky ze začátku celého turnajového klání, což rozladěný kolektiv imaginárních modrokabátníků nekompromisně katapultovalo až na celkově pátý, tzn.předposlední a nepříliš veselý turnajový stupínek celkového a konečného pořadí. „ Není to dobré, když už mne neutáhne ani duo exligových playerů, v podobě Vaňase a nestárnoucího rakovnického pohrobka Valderamy Čecha, spolu s hostujícím Vecanem, kterého mi půjčili hodní kamarádi z SKP. Je to prostě bída a měl bych se asi nad sebou pořádně zamyslet a provést podrobnou analýzu našich tristních výkonů“, sypal si popel na hlavu rozmrzelý bodrý všechlapák a dlouholetý lídr imaginárního herně a výsledkově zadřelého drážního volejbalového tělesa, pan Kokeš mladší, smutný hrdina celého turnajového martyria.

Naproti tomu štěstí a entuziasmus transparentně zářil z tváří usměvavých tváří kamarádů z lázní, kteří svůj povedený ligový „ comeback“ ( účast na svém prvním turnaji této sezony ) podtrhli jak parádním výkonem, tak také celkovým prvenstvím!

Turnajovou raritou byla tentokrát účast hned dvou boleslavských družstev, což nemá ve dvanáctileté historii prestižní halové volejbalové soutěži obdoby. Oba charismatičtí turnajoví promotéři a ředitelé, v podání pánů F. Kokeše a Předsedy AVD České republiky T. Kokojana, s radostí uvítali především návrat boleslavského srdcaře Michajlece st., v čele nově vzniklého týmu z Mladé Boleslavi. „ Z původního svého družstva jsem byl de facto vyšachován, proto jsem stvořil nový tým. Mám tyto turnaje rád a chci tu dále fungovat“, suše konstatoval nezlomný boleslavský veterán V. Michajlec, přítel a obdivovatel obou turnajových ředitelů.

 

Celkové pořadí turnaje: 1. Poděbrady  , 2. Žert Nymburk,  3. SKP Nymburk,  4. M. Boleslav,

                                      5. Mašinka Nymburk,  6. Drink M. Boleslav.                       / kok /  

Galerie

thmb-volejbal11-333.jpg