SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mixová liga Nymburska 2010 / 2011

05. 04. 2011

Šestý oficiální turnaj základní části jedenáctého ročníku Mixové ligy Nymburska 2010 / 2011 definitivně uzavřel základní část volejbalové prestižní soutěže smíšených družstev.

V pořadí šestým turnajem vyvrcholila základní část Mixové ligy Nymburska ve volejbale dospělých. Povedenou sportovní akci, za účasti osmi poměrně vyrovnaných mančaftů, nekompromisně opanovala veteránská „ golden squadra“ v barvách SKP Nymburk, čímž vybojovala již svůj 36.(!) turnajový titul v rámci celé výsledkové historie prestižní halové soutěže ( v průběhu jejích jedenácti ročníků bylo sehráno kolem 55 bodových turnajů, včetně finálových ).

Triumf nymburských borců, reprezentujících pohrobek policejního oddílu, se však vůbec nerodil lehce, neboť družstvo bylo donuceno okolnostmi absolvovat první dva klíčové špíly pouze s pěti hráči v poli ( navíc včetně křepkého důchodce Šimka ), což ale z hlediska své silné základní skupiny, brilantně zvládlo. Tím samotný tým SKP Nymburk jen potvrdil svoji morální sílu, houževnatost a týmového ducha, tzn vlastnosti, na kterých staví své úspěšné výsledky, které ho dovedli již ke třem titulům ( za tři sezony! ) od samotného oprášení této soutěže v roce 2007!

Smutným turnajovým hrdinou bylo, jako už poněkolikáté v posledních třech letech, ambiciozní mužstvo Poděbrad, vedené skákavým  J. Votavou a občas psychicky labilním Novotným. Lázeňáci totiž sice dokázali vítězné nymburáky porazit ještě ve skupině, při rovnosti setů na body, ale jako už tradičně, k velké radosti svých rivalů z SKP, nečekaně ztratili set s nekompletním a herně poměrně uzeným Žertem, díky čemuž se opět v podstatě sami připravili o vysněné vítězství ( rozhodl o tom spravedlivě horší poměr setů z finálové skupiny ).

Bezesporu turnajovou blamáž způsobilo hanebné herní vystoupení, hvězdami našlapané, avšak herně silně zkorodované a utavené, Kokešovy Mašinky. Parta imaginárních ligistů, zformovaná kolem všechlapského srdcaře a matadora, nebyla schopna kultivovaného týmového výkonu a tudíž se, i když evidentně proti své vůli, ocitla v bojích skupiny „ smutných“, kde se týmy přetahovaly pouze o páté místo…

Největší díl Kokešovy břitké a nelichotivé kritiky si po zásluze odnesl populární nymburský znalec čajového moku a producent medové tekutiny, R. „ Valderama“ Čech, který sice výborně přijímal, avšak svými narcistickými a sebestřednými komentáři totálně rozložil a otrávil své zpařené spoluhráče, v té chvíli zrezivělého a zkorodovaného drážního tělesa. Čajový prokletý desperát ještě na rozloučenou a namísto pozdravu bývalým kamarádům stihl upřímně sdělit, že kdyby hrálo šest „ Valderámů“, suše by turnaj vyhráli…Hanebný výkon zdefraudovaného družstva Mašiny nezachránil ani excelentní nahrávač Vaňátko, který svým „ prokletým“ smečaříkům skvěle připravoval a precizně ošetřoval. „ Já jsem snad dnes ani nehrál, to bolí…a za mé nemalé příkoří můžou některé vyhaslé hvězdy, které jsem si sám hloupě nominoval do týmu snů- ale bohužel ošklivých snů“, postěžoval si rozzlobený lídr F. Kokeš, který si své působení na hřišti patrně představoval úplně jinak a který si navíc svými svěšenými a povadlými koutky úst doslova obrazně masíroval ztuhlé lýtkové svalstvo…

„ Mně se to také vůbec nelíbilo, navíc se bojím Filipse, je těžký a lítá tady jako blázen, je velice nebezpečný pro své okolí. Kromě toho příště poradím Fanouškovi se sestavou, tohle bylo dnes úolně špatně, chlapci chybí patrně cit pro kombinatoriku playerů“, posteskla si evidentně a transparentně zklamaná veteránka E. Rajlová.  

Osu vítězného družstva SKP Nymburk tvořili, spolu se srdcařem a geniálním blokařem J. Pýchou, smečující ranař R. Goerojo a deblový technik T. Kokojan, který je od počátku volejbalové soutěže lídrem excelentního policejního týmu.

 

Celkové pořadí 6.turnaje :  1. SKP Nymburk,   2. Poděbrady,   3. Mladá Boleslav,   4. Žert

                                             Nymburk,   5. Mělník,   6. Mašinka Nymburk,   7. Lysá n/L.

Turnajová zajímavost.

 

Na sportovní akci se objevilo v roli nadšených diváků a fanoušků ( zpravidla borců z SKP ) spousta volejbalových legend a osobností. Na lov talentů zavítal mnohonásobný mistr ČR ve volejbalových deblech a šéftrenér mládežnické volejbalové přípravky V. Věchet, nechyběla ani deblová a volejbalová „ babička“ a legenda nymburské ženské odbíjené, J. Janků, která navíc úspěšně absolvovala prvních šest ročníků ligy v dresu SKP Nymburk, kde spolu s dědou Randou tvořila ústřední nahrávačské duo. Na turnaj zavítal i populární deblový samorost a troll M. Bárta, proslulý svým podivným taháním „ přes kopeček“, ke kterému mu ovšem z kamarádství a z hlediska chlapcovy pomenší a neforemné postavy, udělil oficiální výjimku Předseda AVD České republiky, T. Kokojan. Bárta je v poslední době velkým obdivovatelem SKP, navíc nedávno dokonce založil oficiální „ fan club“ tohoto sympatického veteránského týmu, plného neortodoxních volejbalových i životních týpků.

Do haly dorazil také perspektivní mladík D. Grus, který je bývalým hráčem Kokojanova mládežnického výběru a absolventem pedagogovy sportovní třídy. Chlapec nyní hájí barvy Benátek „B“, které atakují čelo krajského přeboru 1.třídy.

Na turnaj se bohužel nedostavil pouze svérázný sveřepý důchodce děda Randa ( velká škoda, protože v globálu platí – „ kde je Randa, tam je sranda“, ovšem kromě stolního tenisu…), který v současnosti tráví celé dny v posilovně, kde se pečlivě připravuje na nadcházející deblovou sezonu. „ Pracuji na vlastní muskulatuře svého sice unaveného, avšak poměrně funkčního stařeckého těla. Já jsem bodybuilding, paznehti!“, vzkázal telegraficky do haly od mučících strojů sice upocený, ale permanentně dobře naladěný a autooptimismem evidentně zdopovaný, téměř osmdesátiletý „ Malár“ Randa, který nikdy nemá dost…

Charismatický deblový predátor, úspěšně vzdorující stařecké vetchosti a senilitě, přezdívaný deblový „ Fantomas“, je zakladatelem tzv. „ masovské“ sekce v Čechách. Kromě toho je vitální gerund v současnosti propagátorem tzv. „ košer“ deblu, což v podstatě znamená vyvíjení maximální snahy a úsilí k pročistění nečistých deblových, popř. volejbalových úderů,  kterým stařec veřejně vyhlásil osobní svatou válku pod trefným názvem „ dědova deblová osvěta a očista“.

Nezbývá než popřát milému „ Cháronovi“ mnoho úspěchů v jeho nelehkém boji s deblovými větrnými mlýny, které žoviální a dobromyslný stařík vyzval na nerovný souboj…

 

                        Mgr. T. Kokojan – President deblového oddílu SKP Nymburk       

                                                                                                                       

Galerie

thmb-mix-turnaj2010-118.gif