SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v hale

26. 02. 2013

Halové Mistrovství České republiky juniorů a dorostu, které je pro svou velikost nazýváno „Gigant“, proběhlo o víkendu 23. a 24. února v Praze – Stromovce. Pro závodníky lze už samotnou účast na Mistrovství považovat svým způsobem za úspěch, protože technický delegát připustil ke startu pouze šestnáct nejlepších závodníků v každé disciplíně. Z atletického oddílu SKP Nymburk se Mistrovství zúčastnilo pět dorostenců.

V sobotním programu se nejdříve představil Mikuláš Havel v rozběhu na 60 metrů překážek, ale s výkonem 8,57 zůstal o jedno místo před branami finále a skončil celkově devátý. Ani Vít Müller ve skoku dalekém nepostoupil po problémech s rozběhem do užšího finále a s výkonem 556 cm skončil šestnáctý. Závodnickou chuť si ale trochu spravil v rozbězích na 400 metrů, kde časem 54,41 obsadil ve svém rozběhu druhé místo a celkově skončil devátý. Podstatně lépe vyšel start na téže trati obhájci titulu Lukáši Hodboďovi. Uvolněně dvakrát oběhl dvousetmetrový ovál, v závěru si mohl dokonce dovolit zvolnit a šetřit tak síly na nedělní starty a s přehledem postoupil do nedělního finále.

Nedělní program zahájili výškaři. Nymburskou atletiku reprezentovala dvojice závodníků Mikuláš Havel a Ondřej Kubina. Mikuláš však zůstal výkonem 183 cm, který pro něj znamenal dělené sedmé místo, za svými možnostmi a tak si z dvojice nymburských závodníků pochvalu více zaslouží Ondra. S výkonem 176 cm sice skončil dvanáctý, ale v této disciplíně teprve začíná a na MČR přijel spíše sbírat cenné zkušenosti a navíc patří v kategorii dorostenců k nejmladším závodníkům. Mikulášovi se příliš nedařilo ani v trojskoku, kde s výkonem 11,78 obsadil deváté místo. Vskutku náročnou neděli měl Lukáš Hodboď. Nejdříve prošel sítem rozběhů na 200 m a postoupil do finále. Poté se představil ve finále své hlavní disciplíny, běhu na 400 m, kde poměrně lehce zvítězil v čase 50,42. Už po čtyřiceti minutách se postavil na start finálového běhu na 200 metrů. Po opatrnějším začátku musel v cílové rovince mohutně finišovat a výsledkem byl čas 22,68 a stříbrná medaile. Závěrečnou disciplínou šampionátu byly štafetové běhy na 4x200 m, v kterých startovalo celkem jedenáct štafet ve třech rozbězích. Nymburští atleti nastoupili ve složení David Novotný, Vít Müller, Mikuláš Havel a Lukáš Hodboď v nejrychlejším rozběhu. V dramatickém závodě se nymburská štafeta postupně probojovávala vpřed až na výsledné třetí místo, přičemž s časem 1:34,32 zaostali za vítězi o pouhých 0,19 sekundy. Bronzová medaile je v historii nymburské atletiky první medailí ze štafet v kategorii mládeže, kterou se podařilo získat na MČR a nymburská štafeta tak potvrdila ambice, které má na letošní sezónu na dráze.

Petr Müller

 

 

 

 

 

Galerie

thmb-atletika2-574.jpg