SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Míčový víceboj SKP Nymburk 2015: dvanáctý oficiální ročník

29. 06. 2015

Turnaje se zúčastnilo šest dvojic (dvě místní a čtyři z České Lípy) a konal se v hale ZŠ Komenského Nymburk. Stejně jako v loňském roce se jednalo o šestiboj.

 

Ve třech sportech bylo sehráno po patnácti zápasech, když konkrétně se jednalo o volejbal, stolní tenis a líný tenis. V nohejbale proběhlo pouze deset špílů, jelikož dvojice T. Kokojan a D. Rufer již tento závěrečný sport vypustila. Kvarteto výše uvedených míčovek tedy proběhlo tím nejspravedlivějším způsobem a systémem, tzn. každý s každým.  Florbalové nájezdy byly zrealizované na dvě základní skupiny a došlo zde tedy pouze, včetně bojů o konečné pořadí (první s prvním atd.),cekem k devíti zápasům. Basketbalové šestky se házely jednorázově, každý z účastníků po patnácti pokusech. Posléze následoval jeden rozstřel. Suma sumárum bylo tedy v pěti hravých sportech vybojováno dohromady čtyřiašedesát špílů a odházeno více téměř dvě stě šestkových basketbalových pokusů. Samotný turnaj trval necelých šest hodin. Pořadí sehrávaných sportů je totožné s tabulkou absolutních a konečných výsledků. Ředitel letošního šestiboje T. Kokojan chválí všechny playery za zodpovědný přístup k turnaji, díky čemuž nedocházelo ke zbytečným časovým prodlevám a dvanáctý ročník měl jeden z nejrychlejších průběhů, z hlediska všech ročníků celé historie původního oficiálního sedmiboje. Nutno ještě podotknout, že duchaplný a sympatický "blonďákˇ" M. Šonka z České Lípy byl v letošním roce spravedlivě uveden členskou nominací do sedmibojařské sekce dvorany slávy deblového oddílu SKP Nymburk. Zařadil se tak ke svým kamarádům L. Prchalovi a P. Kavanovi (posledně jmenovaný je dokonce, díky své "vojenské minulosti z Litoměřic“, taktéž čestným členem "luxusní" sekce dvacetiletí deblové oddílové dvorany!). Všem "dost dobrým" severočeským týpkům gratulujeme!

Kompletní výsledkový servis všech dvojic:

  • 1. místo:  T. Kokojan + D. Rufer – bas 9, flo 7, vol 9, pin 9, líný 5 noh 1, celkem 40 bodů.
  • 2. místo:  P. Kavan + J. Peták     - bas 5, flo 9, vol 5, pin 2, líný 9, noh 7, celkem 37 bodů.
  • 3. místo:  V. Juriček + R. Ryška   - bas 2, flo 5, vol 4, pin 5, líný 4, noh 9, celkem 29 b.
  • 4. místo:  L. Prchal + M. Šonka     - bas 7, flo 4, vol 1, pin 4, líný 7, noh 5, celkem 28 bodů.
  • 5. místo:  F. Kokeš + J. Nejedlý    - bas 1, flo 1, vol 7, pin 7, líný 2, noh 2, celkem 20 bodů.
  • místo:  K. Černý + M. Vondra       - bas 4, flo 2, vol 2, pin 1, líný 1, noh 4, celkem 14 bodů.

Za největší turnajové zklamání lze považovat až pátý flek domácí ambiciozní dvojice, v podání „Dobroty“ Kokeše a „Buldozera“ Nejedlého, nováčkovskou daň si transparentně vybrali českolipští K. Černý s M. Vondrou a za "černé" koně víceboje lze považovat druhé turnajové novice, jmenovitě filantropické pohodáře V. Juričku s R. Ryškou (tzv. muži bez nervů, taktéž z České Lípy).  Smolařemi dvanáctého ročníku byli imaginárně vyhlášeni L. Prchal s partnerem, kteří nezvládli tři vyrovnané setové koncovky, které ztratili je o jediný bodík, což je stálo body a bronzovou placku. Kavan s Petákem potom kousali a pronásledovali papírové favority z Nymburka, více než se očekávalo. Letošní šampioni Kokojan s Ruferem uzavřeli tzv. „dirty winning hattrick“.

Mgr. T. Kokojan – ředitel míčového víceboje SKP Nymburk

Galerie

thmb-amsp2-1262.jpg