SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Míčový sedmiboj - SKP CUP Nymburk „12“ - OPEN - V. ročník 2008

21. 07. 2008

Je dobojováno. 5. ročník je minulostí. Oficiální kvalifikační turnaj, 1. sportovní podnik 17. sezóny republikového šampionátu ČR v míčovém sedmiboji mužských dvojic, bezkonkurenčně opanovala silná nymburská dvojice Tomáš KOKOJAN a Roman ČEPEK, reprezentující SKP Nymburk a nymburský pivovar.

Je dobojováno. 5. ročník je minulostí. Oficiální kvalifikační turnaj, 1. sportovní podnik 17. sezóny republikového šampionátu ČR v míčovém sedmiboji mužských dvojic, bezkonkurenčně opanovala silná nymburská dvojice Tomáš KOKOJAN a Roman ČEPEK, reprezentující SKP Nymburk a nymburský pivovar.

Duo ortodoxních odchovanců z Remanence neponechalo nic náhodě a v konečném účtování opanovalo spravedlivě 5 sportů! „Ješdnoznačně chyběly dvojice kousavců v podobě HENDRYCHA s MOTLEM a CHRISTLA se ŠTĚPÁNEM. Tyto nám totiž každým rokem znepříjemňovaly cestu k triumfu,“ suše konstatoval turnajový ředitel KOKOJAN.
Ostatní účastníci prestižní akce sice disponovali nadšením a mládím, ale to bylo, jak už to v míčovém sedmiboji zpravidla bývá, málo. Úspěch opět slavila zkušenost a herní vyzrálost.
Do bojů se zapojily i dvojice žáků ZŠ Komenského Nymburk, reprezentující „KOKOJANOVU VOLEJBALOVOU PŘÍPRAVKU“, kterou samotný šéf založil před 4 léty se svým přítelem a tehdejším ředitelem, váženým panem POKORNÝM. Z mladých nejlépe dopadl talentovaný GRUS, který v turnaji nastoupil po boku svého otce a bral bronzové medaile. 7. místo vybojovali v konečném zúčtování ČAPEK s KONÍČKEM, kteří jen těsně přetlačili ostatní snaživé mladíky ze ZŠ Komenského.
Sedmibojařští universálové a mágové KOKOJAN s ČEPKEM, patřící již několik let /od roku 2000!/ mezi absolutní republikovou sedmibojařskou špičku, rozhodli o svém poměrně hladkém triumfu, stylem „ONE-TEAM-SHOW“ především v hraných sportech. Zde totiž posbírali čtyři vítězství a tím i maximum dosažitelných bodů. K těm navíc připojili triumf v basketbalových šestkách, díky čemuž bylo o celkovém šampiónovi definitivně rozhodnuto.
„Nejvíce nás trestala mladá brněnská dvojice, vedená šikovným MAREŠEM, a to především v nohejbale a tenise. Rozhodla naše zkušenost, což je spravedlivé,“ radoval se šťastný tenista ČEPEK.
Celý turnaj probíhal nesmlouvavý boj o konečné 3. místo, které dlouho, poměrně nečekaně, držela poděbradská dvojice, vedená technicky zdatným POPREM. Bronzové medaile jim však nakonec vyfoukl sympaťák GRUS se synem, kteří vydolovali dostatečný počet bodů ze závěrečných sportů, v podobě házené a fotbalových penalt. Poděbraďáci POPR se SCHRAYEREM navíc v těchto 2 sportech absolutně propadli, když házenou navíc, díky své zmatenosti, ještě částečně prokaučovali.
Díky tomuto hernímu excesu a zaváhání obou snaživých pedagogů z Poděbrad, vycítil šanci podceňovaný KAVAN z České Lípy. Opanoval tenis a fotbal, čímž se prokousal s partnerem na pěkné 4. místo celkového pořadí, z čehož měl nefalšovanou radost. „Sedmiboj se mi líbil, přítel KOKOJAN zúročil své nevšední zkušenosti z vojny a umně je uplatnil v organizaci turnaje, což mne inspiruje a motivuje do vlastní organizátorské činnosti,“ lebedil si radostí zjihlý KAVAN.
Určitý druh sportovního příkořísi na turnaji prožil tým ORTODOXU Poděbrady, složený z charismatického bojovníka SCHRAYERA a šikovného POPRA, kteří sahali po bedně a nakonec spadli až na nevděčné 5. místo. „Je to tristní, to jsme tomu s mlčochem dali, ale sbíráme zkušenosti, počkejte za rok,“ sypal si popel na hlavu poměrně sebevědomí SCHRAYER, který zklamal sám sebe především jako brankář v házené, ačkoliv téměř nezná bolest.

Vítězové jednotlivých sportů:

KOKOJAN+ČEPEK  volejbal, stolní tenis, tenis, basketbal a nohejbal
KAVAN+MARVAN  fotbalové penalty
ŠRÁMEK+SMEJKAL házená
Celkové pořadí sedmiboje:

1. místo T.KOKOJAN+R.ČEPEK SKP Pivovar Nymburk
2. místo M.ŠRÁMEK+V.SMEJKAL Brno
3. místo J.GRUS st.+D.GRUS ml. SKP-Komenského Nymburk
4. místo P.KAVAN+J.MARVAN Česká Lípa
5. místo M.SCHRAYER+M.POPR Ortodox Poděbrady
6. místo P.ČERŇANSKÝ+M.PEŠKA Lysá nad Labem
7. místo D.ČAPEK+T.KONÍČEK SKP-Komenského Nymburk


 Do finálového turnaje o mistra ČR v míčovém sedmiboji 2008 se kvalifikovali páry na prvních třech místech celkového pořadí.
 Poděkování organizátorů patří SKP Nymburk, Drogérii ČECH, Pivovaru Nymburk a ROPEK-SPORT za materiální a finanční pomoc při realizaci míčového sedmiboje SKP-CUP „12“.

-kokos-