Hlasů:

Medailové žně na krajských přeborech žáků v Kolíně

09. 05. 2016

V sobotu 7. května se na atletickém stadionu v Kolíně konaly Přebory Středočeského kraje žáků a žákyň. A za krásného slunečného počasí stálo štěstí na straně nymburských atletů a atletek.

Do Kolína se vypravil jediný zástupce kategorie starších žáků, Ondra Hodboď. A potvrdil roli železa v ohni ziskem zlaté medaile a titulem přeborníka kraje v běhu na 800m s časem 2:11,3.

Kategorii mladších žáků a žákyň zastupovalo celkem 18 závodníků a závodnic.

Nymburští atleti domů přivezli celkem 7 medailí. Nejúspěšnějším závodníkem byl Jakub Červinka, který vybojoval zlatou medaili v běhu na 150m s časem 19,1s. Přidal ještě dvě stříbrné, ve skoku dalekém za osobní rekord 5,12m a běhu na 60m rovněž v osobáku 8,0s. Další zlatou vybojoval Jakub Šantavý ve skoku vysokém výkonem 1,45m a třetí zlatou již zmíněný Ondra Hodboď.

Sbírku stříbrných medailí doplnil i Jiří Šantavý ve vrhu koulí za osobní rekord 9,54m. Bronzovou medaili vybojoval Michal Zdobinský v hodu krikeťákem za 53,04m.

Kolekci medailí doplnila ještě řada dalších umístění v první desítce. Matěj Šimek 4. místo v běhu na 1500m (5:33,1), dělené 4.-6. místo obsadil Jakub Šantavý v běhu na 60m překážek (10,0s), Michal Zdobinský 6. místo ve vrhu koulí (8,80m), Kristýna Prokešová 7. místo v běhu na 60m překážek (osobní rekord 11,2s), celkově 7. místo vybojovala i Ema Škochová v běhu na 60m (8,6s), Jiří Šantavý 8. místo v běhu na 150m (20,5s), rovněž Ema Škochová 8. v běhu na 150m (21,2s). Iveta Filounová 9. v běhu na 1500m (6:02,3).

Dráhová sezóna se teprve rozjíždí a předvedené výkony slibují zajímavý průběh.