SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

MČR v atletice dospělých

20. 06. 2016

Ve dnech 17. - 19. června proběhlo v Táboře Mistrovství ČR mužů a žen na dráze. Na zaplněném stadionu Míru startovali také dva zástupci nymburské atletiky.

Nejdříve se na start rozběhu na 400 m překážek postavil Vítek Müller s jasným cílem. Využít příznivého počasí, nešetřit síly na finále a hned v rozběhu se pokusit splnit A limit na ME v Amsterodamu, který představuje startovní jistotu. Na finálový den totiž meteorologové předpovídali déšť.  A cíl byl dosažen! Ve svém rozběhu Vítek zvítězil rozdílem třídy a v nejlepším letošním českém čase 50,45s získal letenku do Amsterodamu a splnil i B limit na OH v Riu, který je nutný ke startu, i když pravděpodobně nebude stačit.

Druhým naším zástupcem byla juniorka Martina Šuková, která startovala v běhu na 3000m překážek. Jako nejmladší účastnice startovního pole první polovinu závodu oťukávala soupeřky, a když zjistila, že při přeběhu překážek získává, na vodní překážce zaútočila a vyrazila vpřed. Její stupňované tempo přineslo osmé místo, osobní rekord 11:23,6min a pozici českého leadera v kategorii juniorek.

Nedělní finálový závod na 400 m překážek byl v režii trojice favoritů. Nejrychleji doběhli na první dvoustovku Vítek Müller a Václav Barák. Ovšem větrný poryv, který předcházel bouřce, se stal v zatáčce dalším a nečekaným soupeřem. Přinutil Vítka zadrobit před překážkou, kterou následně srazil a propadl se až na páté místo. V poslední stovce se snažil zachránit, co se dá.  Brutálním zrychlením v závěru jasně ukázal, kde je jeho síla. Dotáhl se až na druhé místo v čase 51,04s  za Michala Brože (50,88s) z pražské Dukly. Po třetím místě z halového mistrovství ČR mužů a žen ve Vítkovicích tak Vítek získává další cenný kov na dospělém MČR.

Galerie

thmb-main-skp-nymburk-andel-1208-1478.jpg