SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

MČR - DEBL - Kvasiny - mix

11. 06. 2008

Mixový turnaj v Kvasinách byl další oficiální akcí v rámci již 18. sezony novodobého republikového šampionátu ve volejbalových deblech.

Mixový turnaj v Kvasinách byl další oficiální akcí v rámci již 18. sezony novodobého republikového šampionátu ve volejbalových deblech.

            Turnaj samotný byl nakonec realizován z důvodu nepříznivého počasí v hale v Rychnově n. Kněžnou, která, k velkému údivu turnajového komisaře KOKOJANA, disponovala i speciálními deblovými lajnami ....
            Všech 7 zúčastněných smíšených párů změřilo své síly tradičním systémem „každý s každým“ na 2 hrané sety.
            Domácí dvojice, vedená postaršími šikovnými volejbalisty, favoritům z Brna, Nymburka a Prahy, poměrně herně zatápěla a znepříjemňovala situaci mezi těmito páry, tzv.“kousavců“, se také zařadil jičínský šikovný byskětbalista BRUNCLÍK s bojovnou nymburačkou DANIELOVOU, tzn. dvojice, kterou doslova uměle stvořil president AVD, Tomáš KOKOJAN. „Je to černý kůň turnaje, kombinatorika volby byla dobrá“, liboval si komisař KOKOJAN. Tomáš BRUNCLÍK nakonec naplnil očekávání svého kamaráda z Nymburka a všechny místní dvojice nechal v konečném zúčtování za sebou, díky čemuž bral celkově velmi pěkné 4. místo. „Jsem nadšen, přítel a deblový vzor Tomáš mne opravdu opečoval výbornou hráčkou, kterou sám potrénoval“, radoval seze skvělého umístění a solidní předvedené hry Tomáš BRUNCLÍK , jičínský basketbalový matador.
            O bednu si to nakonec rozdali debloví mágové z Prahy, Brna aq Nymburka, v podání ŽELEZNÉHO, MURONĚ ml. a šéfa AVD KOKOJANA. Hal jednoznačně svědčila MUROŇOVI, který stylem „gumového muže“své odvěké rivaly doslova uskákal s dopomocí měkké palubovky. „Rozdíl téměř 20 let je evidentní, deblové nůžky se rozvírají“, suše konstatoval s nadhledem veterán KOKOJAN.
            Patrně turnajovým nejzajímavějším špílem se stala tradiční mixová přetahovaná, vzájemně se přečtěných, KOKOJANA a kontroversního pražáka ŽELEZNÉHO. ŽELEZNÝ, v prvé sadě ukolébaný velkým bodovým náskokem, v poměru 7:1, lehkovážně povolil a to se mu s manželkou stalo osudným. Zkušený KOKOJAN stoprocentně využil herního procitnutí své spoluhráčky PAUEROVÉ a sérií šlajzovaných útočných úderů, spolu s rafinovaným z těžkých pozic do těla zmateného ŽELEZNÉHO, precozním 20 minutovým postupným dotahováním hrozivého náskoku soupeře, nečekaně sadu dotlačil dovyrovnané koncovky. V té ještě silně opařený ŽELEZNÝ vedl 10:9, ale to bylo z jeho strany vše. Dva skvělé záběhy deblově zfanatizované PAUEROVÉ sadu zvrátily do vítězné nymburské koncovky 12:10!!
„Již několikrát jsem kamaráda z Prahy upozorňoval, že podceňovat nymburské deblové specialisty se nevyplácí, ale ten chlapec je nepoučitelný“, pravil KOKOJAN a sérii „prasečích“ servisů o pásku dílo zkázy dokonal, když opět otáčel, s přehledem, stav 2:4, na konečných 10:3!! ve svůj prospěch. „Bylo to spravedlivé, ŽELEZŇÁK byl na můj vkus, příliš rozmachrovaný“,utrousila po vítězném balónu a svém fantastickém výkonu, velká srdcařka a bojovnice, Martina PAUEROVÁ-Jůzová.
            Turnaj měl sám o sobě, velmi dobrou sportovní úroveň a organizačně byl velmi dobře ošetřen, konec konců, jako je tomu v Kvasinách zvykem, každým rokem.
            Předseda AVD, Tomáš KOKOJAN, závěrem pořadatelům, v čele s panem DITTRICHEM, osobně poděkoval, potvrdil pokračování společné úspěšné deblové organizační spolupráce, minimálně do roku 2010, tzn.do 20. jubilejní sezóny republikového šampionátu!
CELKOVÉ POŘADÍ:
1. místo          J.MUROŇ ml. + S. ONDERKOVÁ             Brno
2. místo          T.KOKOJAN + M. PAUEROVÁ     Nymburk
3. místo          M. ŽELEZNÝ + G. ŽELEZNÁ         Praha
4. místo          T. BRUNCLÍK + S. DANIELOVÁ   Jičín-Nymburk
kok