SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

MÁME DRUHÉHO PLAVCE

18. 03. 2007

aneb velký den „BORISE“ v domácím bazénu

aneb velký den „BORISE“ v domácím bazénu

 
V domácím nymburském bazénu se konalo 1. kolo základních soutěží, které jsou nominačními závody na Krajský přebor žactva
Velkou postavou našeho týmu byl v sobotu 17.3.2007 DALIBOR ZEMAN, v šesti startech posbíral šest osobních rekordů, navíc poprvé ve své kariéře zaplaval 100K pod magickou hranici jedné minuty. SUPER!!! K tomuto zlomovému okamžiku přidal další kvalitní časy, z nichž je třeba vyzdvihnout velké zlepšení na 400K, 200PZ a další vylepšení času na 100M. Na 200P zlepšil osobáček o neuvěřitelných 21sekund.
Dalším velkým sběratelem osobáků se stal PAVEL DAVÍDEK, který začíná sundávat vteřinky ze svých letitých osobáků. Potěšilo zlepšení na 100K, 100Z a 200PZ.
Velký den po delším „nezlepšovacím půstu“ měl DOMINIK GAJDUŠEK, nové osobáky určitě potěšily a snad i vylepšily náladu a zvýšily chuť stále plavat. A že je Dominik všestranný ukázal na 200PZ.
Se smíšenými pocity opouštěl domácí bazén MAREK HOLUB, určitě zlepšil náladu další posun na 400K a 200P, ale Marek právě v těchto týdnech pracuje na změně techniky a tak jeho závody nejsou „zrovna urovnané“ – mísí se stará a nová technika...
Tréninkové manko zdárně dohání TEREZA HRBKOVÁ, ale přesto to ještě není úplně optimální. Velkou radost si udělala zlepšením na 100K a 50M, naopak zklamání přišlo na 200PZ a 100M.
Smutně skončila sobota pro GÁBINU STUDENOU, kdo Gábinu „ve vodě zná“, musel již dopoledne vidět, že plave „jinak“...Sice padl jeden osobák, ale také vystoupala teplota a zvětšily se bolesti žaludku a Gábina nakonec skončila na pohotovosti. Věřme, že pár dní klidu bude stačit!!!
Hodně vteřinek odebral ze svých osobáků HONZA PODLIPNÝ, potěšilo zlepšení na 100K a 200P. Škoda, že Honzovi chybí vytrvalost, snad se to do krajáků zlepší.
Výborný výkon na 100K předvedl TOMÁŠ GAJDUŠEK, pomalu se blíží pod 1:20 a to je výborné. I 100M bylo hodně vylepšeno, škoda 200PZ, vždyť před týdnem v Hradci Králové to bylo mnohem lepší.
Tři nové osobáčky a tři premiérové tratě si připsal ONDRA POKORNÝ, u Ondry těší postupné a stálé zlepšování ve všech způsobech.
Stejně jako starší jmenovkyně i TEREZA RYCHETSKÁ dohání více než čtrnáctidenní tréninkové manko. Možná právě to se odrazilo v mnoha nevýrazných výkonech. Pochvalu si však Tereza zaslouží za velice kvalitní osobní rekord na 100Z.
 
Pochvalme všechny plavce za přístup, kolektivní duch a překonané osobní rekordy, nebojme se vyzvednout opravdu skvělou formu Dalibora Zemana,
přejme si další úspěchy na závodech v Lounech, Jablonci a Neratovicích...