SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Malí nymburští atleti na soustředění v Horním Maršově

08. 08. 2013

V sobotu 3.8. vyrazilo šest kompletně naplněných automobilů směrem Horní Maršov, kde se již podruhé konalo soustředění nymburské atletické přípravky. Na skupinu dvaceti tří dětí čekaly čtyři dny plné sportovních aktivit.

 

 

Ubytování a stravování měla skupina zajištěno opět v penzionu Pod Zámkem, který nabízí perfektní zázemí - hřiště s umělým povrchem na míčové hry, kde se dají provozovat i atletické disciplíny, a krytý bazén.

Hlavní náplní čtyřdenního pobytu byl všestranný víceboj. Celkem 21 disciplín zdárně dokončili všichni.  Kromě klasických atletických disciplín, které malí atleti znají (překážkový běh, slalom, různé varianty skoku do dálky, hod medicinbalem, přeskok přes švihadlo, hod raketkou, atd.), byly připraveny i mnohé netradiční disciplíny. Přítomnost bazénu napovídala, že řada disciplín se bude odehrávat ve vodě (plavání na čas, výlov předmětů na čas či výdrž pod vodou), horský terén zase úplně nutil vložit disciplínu „pahorek“, tedy běh do strmého kopce v lesním terénu. Zařazeno bylo i několik posilovacích disciplín a jelikož sportovec má být osobnost všestranně rozvinutá, jedna disciplína prověřila i paměť malých atletů.

Ve „volných“ chvilkách se nelenošilo, ale děti společně s trenéry hrály míčové hry (přes občasné lehké námitky, nejen z řad dívčího osazenstva, vítězil fotbal. Fotbal se stal i stmelující aktivitou, když téměř celý nymburský tým přijal nabídku 5 mladých hráčů fotbalistů pražské Bohemky, kteří v penzionu rovněž pobývali na soustředění, a sehrál s nimi téměř vyrovnaný zápas ).

Pobyt na horách předurčil i další aktivity - pěší túra na Černou Horu, která byla po zásluze odměněna svezením lanovkou alespoň směrem dolů, či překonání potoka pomocí lan, ke kterému se k pobavení zúčastněných dětí úspěšně či méně úspěšně přidali i trenéři (někteří z nich v horku využili ledovou vodu k ochlazení, byť ne vždy dobrovolnému).

Čtyři dny rychle utekly, po obědě došlo k vyhlášení výsledků všestranného utkání, všichni byli po zásluze odměněni a k nelibosti účastníků bylo soustředění prohlášeno za ukončené.

Takže zase za rok!

 

Lucie Prokešová

Galerie

thmb-plavani1-680.jpg
thmb-dscn5099-681.JPG
thmb-dscn5105-682.JPG
thmb-dscn5113-683.JPG
thmb-dscn5120-684.JPG
thmb-dscn5129-685.JPG
thmb-dscn5138-686.JPG
thmb-dscn5222-687.JPG
thmb-dscn5342-688.JPG