SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Lysá nad Labem – 1.oficiální ročník mixového turnaje ve volejbalových deblech v rámci 21.sezony deblového Mistrovství České republiky novodobé éry.

25. 05. 2011

Lysá nad Labem byla o víkendu dějištěm prvního oficiálního deblového turnaje realizovaného v rámci letošní jedenadvacáté oficiální sezony republikového šampionátu ve středočeském regionu.

Turnaj smíšených dvojic proběhl ve dvou třídách, když mistrovské kategorie se zúčastnily seniorské páry a ve druhé třídě proti sobě nastoupili mladí volejbalisté a hráčky ZŠ Komenského Nymburk, kteří jsou členy Kokojanovi volejbalově-deblové přípravky

SKP-ZŠ Komenského Nymburk, která funguje při výše uvedené základce již od roku 2005.

            V seniorské kategorii se v podstatě nic zvláštního nestalo, když s přehledem zvítězil mnohonásobný republikový šampion V. Věchet před mnohonásobným vicemistrem České republiky ve volejbalových deblech a míčovém sedmiboji T. Kokojanem.

Turnaj samotný by se dal z hráčského hlediska s lehkou nadsázkou nazvat jako sportovní akce dvou velkých deblových návratů, tzv.“ comebacků“. Konkrétně se jednalo o extravagantní deblové týpky, v podání J. Litery.a J. Vecka. Oba chlapci se na oficiálním deblovém kolbišti objevili po zhruba dlouhých patnácti letech, což se dá v oblasti dublového sportu považovat za velkou raritu. V konfrontačním souboji obou šťastných a sympatických navrátilců se nakonec poměrně nečekaně radoval Litera, který zpařeného Vecka při setové rovnosti přetlačil o jediný bod, díky čemuž také bral lichotivé páté místo konečného pořadí.

Ve finálovém kvartetu opět herně částečně zkolaboval pan Kokeš ( turnajový ředitel ), na kterého konečném účtování zbyly již pro něj tradiční „ brambory“, tzn.konkrétně smutné čtvrté místo. „ Mám bolest, navíc Kokos mi dal ošklivého kanára, to byl smutný turnaj“, mrzela se upřímně všechlapská deblová modla a zakladatel vesnického volejbalu sportovní vesničky střediskové, František „ Dobrota“ Kokeš.

Za největší turnajové překvapení se dá považovat právě porážka herně usmoleného všechlapského srdcaře s mladým a perspektivním T. Hukalem z Lysé nad Labem, který otřesenému turnajovému promotérovi dokonce nadělil hanebnou porážku 20:1, což s panem Kokešem a jeho spoluhráčkou a pani D. Bakešovou, evidentně otřáslo. „ Věřila jsem si na ně, mám totiž výborného individuálního trenéra, který mi otevřel deblově oči, díky Tome“, spokojeně a sebevědomě konstatovala jedna z tria turnajových promotérů, volejbalová a životní srdcařka, A. Franková, která má svůj deblový zenit ještě před sebou.

Ve finálovém duelu jasně dominovali Věchet s Martínkovou, kterým zraněný Kokojan příliš nevzdoroval a absolvoval špíl v poklidném tréninkovém tempu. Zálabský veterán pojal finálový špíl spíše modelově a zasvětil ho především deblovému zapracování své nové a nadějné mixové partnerky B. Markové.

V turnaji druhé třídy se dařilo především mladým reprezentantům 8.B ( sportovní třída T. Kokojana ), kteří vybojovali pěkný finálový zápas. V něm se prosadili J. Pipek a S. Šoulová, kteří po boji porazili J. Svobodu a S. Sršňovou. Bronz bral M. Rychetský se S. Kubíčkovou.

 

Pořadí mistrovské kategorie :  1. V. Věchet + V. Martínková,  2. T. Kokojan + B. Marková,

                                                 3. T. Hukal + A. Franková,       4. F. Kokeš + D. Bakešová,

                                                 5. J. Litera + J. Benešová          6. J. Vecko + J. Suchánková.

                                                                                                                                 / kok /

Galerie

thmb-debl2010-147.jpg