SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Lukáš Hodboď vytvořil český rekord na 300 m

18. 09. 2011

Výprava atletů SKP ve složení Lukáš Hodboď, Mikuláš Havel, Vít Müller, Simona Žďárská, Tereza Javůrková, Barbora Králová a Ondřej Hodboď se spolu s téměř devíti sty závodníky z deseti zemí zúčastnila 6. ročníku mezinárodních žákovských závodů European Kids Athletics Games (EKAG) v Brně. Naši borci se v silné konkurenci rozhodně neztratili – přivezli 6 zlatých medailí, překonali dva národní a tři rekordy meetingu.

Nejúspěšnějším nymburským atletem se stal Lukáš Hodboď. Nejdříve lehce prošel sítem kvalifikací v běhu na 60 metrů. Ve finále pak zvítězil v čase 7,23 s, čímž vyrovnal vlastní oddílový rekord. Zlatým hřebem mítinku se ale stal jeho běh na 300 metrů, v kterém zvítězil v čase 34,73 s a překonal nejen rekord meetingu, ale i český rekord. Vzhledem k vynikající formě byl Lukáš také nominován do reprezentační štafety 3 x 300 metrů a jako finišman štafety ve složení Tuček, Suchánek, Hodboď přinesl štafetový kolík do cíle na prvním místě, navíc v novém českém rekordu 1:48,07.  Původní rekord, jehož byl Lukáš také spoludržitelem, byl překonán téměř o dvě sekundy…

Dalším úspěšným nymburským atletem je Mikuláš Havel. Ten lehce postoupil z rozběhů na 100 m překážek do finále, v kterém zvítězil v novém rekordu meetingu 14,18 s. Ani ve své hlavní disciplíně, skoku vysokém, nenašel přemožitele. Za deštivého počasí a za mohutného povzbuzování rozbouřených tribun překonal výšku 187 cm a jen lehce shazoval další výšku 190 cm. Jeho výkon je novým oddílovým rekordem. (Pozn.: v letošním roce již Mikuláš zlepšil oddílový rekord ve skoku vysokém o úctyhodných 12 cm!)

Poslední medailí pro nymburské atlety byla zlatá medaile ze štafety 4 x 60 metrů. Oproti stříbrnému kvartetu z MČR nahradil Slávka  Donáta, který na EKAG nedorazil, M. Urban. Štafeta ve složení Müller, Havel, Urban, Hodboď zvítězila před favorizovanou štafetou Anglie a SKP Hradec Králové v čase 28,35 s.

Lukáš Hodboď byl za zisk čtyř zlatých medailí a překonání dvou českých rekordů vyhlášen jako nejlepší závodník her.

Galerie

thmb-atletikaa2010-223.jpg