Hlasů:

Lukáš Hodboď je mistrem republiky

13. 07. 2014

Z pondělního tisku

Lukáš Hodboď (v červeném) vítězně v cíli běhu na 400 m na MU dorostu v Hradci Králové Autor: Foto: oddíl

Nymburk – Výprava závodníků z Nymburka se představila na letošním atletickém mistrovství republiky výbornými osobními rekordy. Lukáš Hodboď zvítězil s obrovskou převahou v běhu na 400 m časem 47,35 s v historicky třetím nejrychlejším čase juniorů v ČR.

Vítek Müller si odvezl bronzovou medaili za výkon 54,55 v běhu na 400 m překážek, kterou si tvrdě vybojoval až závěrečném finiši.  Oba dva poté posílili hradecké štafety na 4x100m a 4x400m, které obsadily dvakrát druhé místo. Poprvé chybělo 0,04 s na vítěze a podruhé jen 0,01 s.

Martina Šuková se nejdříve představila v běhu na 1500m, kde obsadila osmé místo s časem 5:09,09, druhý den ještě vylepšila své maximum nečekaným pátým místem v běhu na 3000 m časem 11:45,03.

Tereza Javůrková se představila v běhu 1500m překážek a do cíle doběhla na devátém místě.  Favorit závodu ve skoku vysokém Mikuláš Havel bohužel neměl svůj den a  výkonem 184 cm obsadil až osmé místo. Pro výškařku Simonu Žďárskou byla základní výška 153 cm příliš a tak odjela bez úspěšného pokusu. „Musím říct, že všichni závodníci budou startovat ve své kategorii ještě příští rok, takže se máme na co těšit," podotkl trenér Petr Müller.

V týdnu odletěl Lukáš Hodboď na MS juniorů v atletice do amerického Eugene, kde bude startovat na trati 400 m překážek. „Svým výkonem na hladké čtyřstovce ukázal své rychlostní předpoklady a pokud se úspěšně popere s technikou překážek, může ještě velice překvapit," uvedl trenér Petr Müller.