SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Lídři deblového oddílu SKP Nymburk zkompletovali své úspěchy i na dalších frontách míčových sportů

12. 11. 2013

Debloví volejbaloví specialisté, dlouholetí přátelé i spoluhráči a přes dvacet let také neúnavní tahouni deblového oddílu SKP Nymburk, téměř osmdesátiletý Standa Randa, spolu se šéfem nymburské tréninkové deblové skupiny T. Kokojanem, vždy patřili mezi míčové universály z Remanence.

 

Oběma chlapcům se pět poměrně dařilo i v letošním kalendářním roce 2013, a to jak v jiných míčových sportech, tak také v tradiční práci s mládeží.

  1. Tenis – nymburský region

Duo sympatických míčových iluzionistů z deblového oddílu SKP Nymburk, jmenovitě Standa Randa a Tomáš Kokojan, škublo po svém boku další úspěch na tenisové scéně. Chlapci v barvách Lokomotivy Nymburk „B“ vybojovali spolu se svým ryze veteránským týmem (J. Černý, P. Kosinka a lídr J. Steklý) zasloužený triumf ve třetí lize amatérských družstev, tzv. Steklé lize neregistrovaných. Oba borci z nymburské Remanence nepoznali v průběhu sezony hořkost porážky, když děda Randa (79 let!) se osobně hráčsky podílel na dvou vítězných deblech a jeho dlouholetý sportovní i životní parťák T. Kokojan měl po posledním mistrovském špílu na svém kontě sedm vítězných singlů a pět deblů (!), díky čemuž bezkonkurenčně opanoval třetiligový žebřík jednotlivců.  Mágové míčových sportů tak navázali na své společné tenisové úspěchy z přelomu milénií, kdy bezkonkurenčně opanovali tři ročníky „rémáckého“ celosezonního turnaje amatérských čtyřher, tzv. „Réma cupu“ (1999 – 2001). Standa Randa je navíc metodikem celého povedeného týmu.

  1. Stolní tenis – nymburský a kolínský region

Ve třináctém ročníku Letní soutěže Sokola Písková Lhota, které se pravidelně účastní po pěti týmech z Kolínska a Nymburska, pobrala Lokomotiva Nymburk v konečném účtování lichotivé třetí místo a oba chlapci byli opět u toho! Družstvo tažené dvojicí svých nejúspěšnějších playerů, v podání šikovného Romana Elišky (na „Final four“ neprohrál ani jeden zápas!) a svého vedoucího a bojovníka T. Kokojana se štěstím postoupilo na finálové klání, a to z druhého místa nymburské skupiny. V boji o bronzové medaile soudržná hráčská parta, soustředěná kolem sourozenců Elišků a týmového lídra T. Kokojana, pokořila po vyrovnané bitvě své odvěké rivaly ze Sadské. Zbytek týmu tvořil Zdeněk Hájek, preferující útočné podání hry, mistr „pinku“ Radek Eliška a dobrosrdečný předseda nymburského okresního svazu stolního tenisu J. Kraus, známý neortodoxními rotacemi některých svých podivných úderů. Charismatický Randa figuroval u sympatického týmu opět v roli metodika a potažmo i maskota.

  1. Stolní tenis – oddíl Lokomotiva Nymburk

Nestárnoucí superveterán Randa opanoval s V. Kemrem první ročník losovaného deblového turnaje na Remanenci, kterého se zúčastnilo třináct domácích borců spolu s předsedou okresního stolně-tenisového svazu J. Krausem.

  1. Stolní tenis – práce s mládeží

Kroužek stolního tenisu při ZŠ Komenského Nymburk má v letošním roce přes třicet členů z řad mládeže kmenové základky, což lze považovat za největší „boom“ v celé pětileté historii fungování zájmového útvaru. Navíc reprezentantky školy braly v říjnu zlato a stříbro na oficiálním okresním turnaji v DDM Poděbrady, a to za asistence svého kouče a trenéra T. Kokojana. Nejlepší hráči a hráčky kroužku dostanou šanci nadstavbového výkonnostního tréninku na Remanenci, kde v roli trenéra a metodika bude taktéž figurovat i pan Randa.

  1. Míčový čtyřboj – nymburský region

V zářijovém klání mužských párů opět zabodoval T. Kokojan po boku K. Svobody, když oba sympatičtí veteráni obhájili loňský triumf. Zkušení chlapci, v konkurenci devíti týmů, doslova o prsa na konci celého turnaje přetlačili duo svých odvěkých rivalů, v podání V. Věchta a D. Rufera. Metodikem a psychologem prvně jmenované dvojice byl opět nestárnoucí míčový predátor z Remanence S. Randa.

Na desátém jubilejním ročníku květnového halového víceboje SKP Nymburk kralovali potřetí v řadě (vítězný „hattrick!) volejbaloví deblisté, v podání mixového páru T. Kokojan a D. Bakešová.

Mgr. Tomáš Kokojan – president deblového oddílu SKP Nymburk

 

Galerie

thmb-debl-748.jpg
thmb-debl-749.jpg