SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Kvasiny – Mix – Open – M ČR – volejbalový debl

13. 06. 2008

Mixový turnaj v Kvasinách byl další oficiální akcí v rámci již 18. sezony novodobého republikového šampionátu ve volejbalových deblech

Mixový turnaj v Kvasinách byl další oficiální akcí v rámci již 18. sezony novodobého republikového šampionátu ve volejbalových deblech

 Turnaj samotný byl nakonec realizován z důvodu nepříznivého počasí v hale v Rychnově nad Kněžnou, které, k velkému údivu turnajového komisaře, Kokojana, disponovala i speciálními deblovými lajnami… Všech 7 zúčastněných smíšených párů změřilo své síly tradičním systémem „každý s každým“ na 2 hrané sety.
Domácí dvojice, vedené postaršími šikovnými volejbalisty , favoritům z Brna, Nymburka a Prahy, poměrně herně zatápěly a znepříjemňovaly situaci. Mezi tyto páry, tzv. „kousavců“, se také zařadil šikovný jičínský basketbalista Brunclík s bojovnou nymburačkou Danielovou. Dvojice, kterou doslova uměle stvořil president AVD, Tomáš Kokojan. „Je to černý kůň turnaje, kombinatorika volby byla dobrá“, liboval si šéf AVD Kokojan.
Tomáš Brunclík nakonec naplnil odvážná očekávání svého kamaráda z Nymburka a všechyn místní dvojice nechal v konečném zúčtování za sebou, díky čemuž bral celkově velmi pěkné 4. místo.“Jsem nadšen, přítel a dublový vzor Tomáš mne opravdu opečoval výbornou hráčkou, kterou mi sám solidně vytrénoval a připravil“,radoval se ze skvělého a umístění a solidní předváděné hry Tomáš Brunclík, jičínský basketbalový matador.
O bednu si to rozdali dublový mágové z Prahy, Brna a Nymburka, v podání Železného, Muroně ml. a šéfa AVD Kokojana. Hala jednoznačně svědčila Muroňovi, který stylem „gumového muže“ své odvěké rivaly doslova uskákal s dopomocí měkké palubovky. „Rozdíl téměř 20 let je evidentní, deblové nůžky se rozevírají“ suše konstatoval s nadhledem veterán Kokojan.
Patrně turnajovým nejzajímavějším špílem se stala tradiční mixová přetahovaná vzájemně se deblově přečtených, Kokojana a kontroverzního pražáka Železného.
Železný, v první sadě ukolébaný velkým bodovým náskokem, v poměru 7:1, lehkovážně povolil a to se mu s manželkou stalo osudným. Zkušený Kokojan totiž stoprocentně využil herního procitnutí své spoluhráčky Pauerové. Sérií šlajsovaných útočných úderů, spolu s rafinovaným útokem z těžkých pozic do těla zmateného Železného, precizním 20-minutovým postupným dotahováním hrozivého náskoku soupeře, nečekaně sadu dotlačil do vyrovnané koncovky. V té ještě silně opařený Železný vedl 10:9, ale to bylo vše – dva skvělé záběhy deblově zfanatizované Pauerové sadu zvrátily do vítězné nymburské koncovky 12:10. „Již několikrát jsem kamaráda z Prahy upozorňoval, že podceňovat nymburské deblové specialisty se nevyplácí, ale ten chlapec je nepoučitelný“, pravil Kokojan a sérií „prasečích“ servisů o pásku dílo zkázy dokonal, když opět s přehledem otočil nepříznivý stav 2:4 na konečných 10:3 ve svůj prospěch. „Bylo to spravedlivé, Železňák byl na můj vkus příliš rozmachrovaný“, utrousila po vítězném balonu a svém fantastickém výkonu, velká srdcařka a bojovnice, Martina Pauerová – Jůzovů, šklebící se do místní kabelové televize.
Turnaj měl, sám o sobě, velmi dobrou sportovní úroveň a organizačně byl velmi dobře ošetřen, konec konců, jako je tomu v Kvasinách zvykem každým rokem.
Na závěrečném ceremoniálů předseda AVD osobně poděkoval skvělému organizačnímu týmu v čele se sympatickým panem Ditrichem a prodloužil s ním budoucí oficiální turnajovou spolupráci minimálně do 20. oficiálního ročníku republikového šampionátu ve volejbalových deblech, tzn. do roku 2010.
 
 
Kvasiny – Mix – Open – MČR 2008
 
Turnajová fakta:
Místo: Rychnov n.Kn. – tělocvična
Termín: 18. května 2008 – neděle (tradičně)
Čas: 9:45 – 16:15 – doba trvání turnaje 6,5 hodiny
Účast: 7 dvojic
Úroveň párů:          3 excelentní
                               4 velmi dobré
Systém: každý s každým na 2 hrané sety
Rarita: V Rychnovské tělocvičně speciální lajny na debl
Vyjímka: díky menšímu počtu dvojic nebyla otevřena II. třída
Počasí: celý den deštivo, v hale horko a vlhko
Diváci: kolem 30
Organizace: jako vždy bezchybná, průběh turnaje pružný, bez zranění a protestů.
Organizační tým sympatický, příjemný a flexibilní
kok