Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Krajský přebor žáků v atletice

13. 01. 2014

Do atletické haly na přebory Středočeského kraje v kategorii mladších a starších žáků a mladších a starších žákyň přijelo více jak 400 mladých atletů a atletek.

Získat ostruhy na „velké“ závody přijeli také nejúspěšnější atleti přípravky SKP Nymburk ročníku 2003: Míša Harlasová, Tomáš Mach, Vojta a Šimon Pácalovi a Matěj Šimek. Protože naši nadějní atleti startovali ve vyšší kategorii mladších žáků a žákyň, neočekávalo se od nich  medailové umístění, ale že získají zkušenosti. Tréma při první účasti na velké atletické soutěži svazovala nejednomu z nich ruce i nohy, ale příjemným překvapením byla jejich nová osobní maxima.

Naši atleti startovali v disciplínách: běh na 60m a 150m, a skoku dalekém. Obzvláště v dálce se museli mladí atleti potýkat se skutečností, že skákali z odrazového prkna vzdáleného tři metry od pískoviště (dosud skákali od pásky vzdálené pouze 1 metr). Přitom dosavadní výkony ve skoku do dálky byly u některých dětí těsně nad 340 cm. Přes prvotní strach, zda-li vůbec doskočí do pískoviště, všechno nakonec dobře dopadlo. Tomáši Machovi se podařil výborný pokus a v novém osobním rekordu 410 cm skončil na pěkném 10. místě ze 42 závodníků, kteří byli až o dva roky starší. Novinkou byl i běh na 150m , protože atleti startovali poprvé na klopené dráze. Museli zvládnout start z bloků v první klopené zatáčce. Ačkoli skupina z atletické přípravky na medaile zatím nedosáhla, tak ve svém ročníku patřila vždy mezi nejlepší, což je příslibem do budoucna.

Na start se postavila také trojice, která věkově patřila do vyhlašovaných kategorií a v početném startovním poli ji dosavadní výkony řadily mezi favority. V běhu na 60 m mladších žákyň obsadila Eliška Ouředníková těsně třetí místo a ve skoku dalekém získala zaslouženě druhé místo. Ondřej Hodboď  v běhu na 800m obsadil druhé místo. Ivě Bartákové se po zranění zatím mnoho nedařilo.