Hlasů:

Krajské přebory v atletice

14. 05. 2013

Kladenský atletický stadion přivítal deštěm a chladem účastníky sobotního krajského přeboru dorostu a dospělých v atletice. Malá skupina nymburských dorostenců a dorostenek se rozhodně nepřízně počasí nezalekla a svými výkony o sobě dala vědět.

Nejúspěšnějšími  nymburskými závodníky byli  a pozici favorita obhájili  Mikuláš Havel, který  zvítězil v běhu na 110 m překážek časem 15,37 s a skoku vysokém 180 cm a Vítek Müller , který zvítězil ve skoku dalekém výkonem 614 cm a v běhu na 300 m překážek, při  kterém  posunul  letošní nejlepší čas v ČR na 39,62 s.  Tereza Javůrková překvapila  své soupeřky  vítězstvím v běhu na 1500 m, kde v tempově uběhnutém  závodě v sobě našla dost sil na  dlouhý a rychlý finiš.  Stříbrnou medaili z mokrého výškařského sektoru vylovila  Simona Žďárská za svůj nejlepší letošní výkon 155cm  . K medailistům se připojil třetím místem v běhu na 100 m časem 11,98 s David Novotný.  Na závěr závodu nymburská dorostenecká štafeta na 4*100 m  nenašla přemožitele.

V neděli se ve Staré Boleslavi za ideálního počasí sešli žáci ke svému  krajskému přeboru.  Tento den  byl přímo stvořen pro osobní rekordy a nymburští závodníci  je od začátku s chutí překonávali.   V úvodní  disciplíně, běhu na 60 m překážek posunula svůj osobní rekord Eliška Ouředníková  a  časem 10,20 obsadila třetí místo. Z běhu na 60 m si přivezla stříbrnou medaili, když velmi kvalitním časem  8,30 s zůstala jen 0,01 s za vítězkou. V početně silně obsazeném skoku dalekém, Eliška nenechala nikoho na pochybách, kdo je králem disciplíny a přes  velké potíže s rozběhem výkonem 461 cm zvítězila. V běhu na 100 m překážek  se představila  Tereza Salavová  a  zůstala těsně pod stupni  vítězů .  Stejně  tak skončila  v běhu na 150 m a v běhu na 200 m překážek ,  ale osobní rekordy  ukázali velké zlepšení.  V podobné  formě se ukázali  Veronika  Košátková   s osobáčky v běhu na 60 a 150 m.  Nejdramatičtějším závodem byl závod mladších žáků v běhu na 800 m. Ondřej Hodboď  bojoval ve velmi  rychle rozběhnutém závodě o  nominaci na Olympiádu dětí a mládeže . Přes  velké zlepšení osobního rekordu na 2:28,3 doběhl čtvrtý.  Nymburskou atletiku  tak  v Uherském Hradišti  bude zastupovat jen  Eliška Ouředníková.