SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

KLÍČOVÉ DEBLOVÉ UDÁLOSTI + NOVINKY 19. A 20.OFICIÁLNÍ SEZONY

01. 02. 2011

Klíčová deblová událost a novinka sezony 2010 : „ The volleyball-debl Masterking of 20th“ - deblová exhibice u příležitosti 20.výročí od vzniku oficiálního Mistrovství ČR ve volejbalových deblech novodobé éry.

Klíčová deblová událost a novinka sezony 2009 : „ The golden final tournament of Veteran‘s

mix – the great comeback of ° JINDŘICHÁČ° „.

 Jindřichův Hradec – Finálový turnaj MČR v kategorii veteránských mixů: muži 40, ženy 35

                                    + otevřený turnaj smíšených dvojic 2009.

 Jihočeská metropole , v deblové hantýrce zvaná „Jindřicháč“, byla inovovaným dějištěm seriálu republikového šampionátu ve volejbalových deblech. Oprášený jindřichohradecký turnaj byl úspěšně zrealizován po čtyřleté pauze, a to místním tradičním turnajovým promotérem, panem O. Kinštem, v úzké spolupráci s lídrem AVD ČR při ČVS a současně turnajovým komisařem, T. Kokojanem z Nymburka.

Oba otevřené turnaje probíhaly paralelně a současně a zúčastnilo se jich celkem 18 smíšených párů, když většina playerů, tzv. deblových „ atletů“, s chutí absolvovala oba turnaje současně.

            Po bojích ve skupinách se nejlepších osm dvojic kvalifikovalo jednoduchého „ antibludného“ pavouka, když po prvním vyřazovacím kole týmy bojovaly o medailová umístění. V ústřední mixové kategorii, kterou bezkonkurenčně opanoval Železný s pani, byl jasně nejzajímavějším špílem semifinálový, poměrně vyhrocený duel, mezi Kokojanem s Trnkovou a Kubíčkem se Žižkovou. Ten navíc okořenila skutečnost, že Kokojan se soupeřkou Žižkovou téměř deset sezon intenzivně mixově spolupracoval a oba spolu sehráli kolem 60 (!) společných turnajů smíšených dvojic, což jednoznačně zavání rekordem v kategorii nemanželských párů. Samotná deblová bitva také probíhala především mezi nimi, když „strýcovitý“ Kubíček, deblový filantrop z Prahy, v urputném boji pouze víceméně sekundoval. „ Jejich hru lídruje baba a to se jim asi nevyplatí, i když Zuzka hraje „fantasticky“, bonmotoval boj se svojí bývalou partnerkou dobře naložený Předseda AVD.

V samotném závěru famozního špílu se nakonec Kokojanovi podařilo nepříznivě se vyvíjející koncovku otočit, a to díky abnormální bojovnosti veteránky Trnkové, spolu se sérií vlastních smrtících šlajsovaných servisů, které Kubíčka evidentně zmátly. Dílo zkázy nakonec dokonal sám pražský volejbalista, navíc k ohromné škodolibé radosti Trnkové, když poslední míč nečistým zátahem doslova zahodil do autu. „ Důrazně a nekompromisně jsem Evě vysvětlil, že pokud chce vyhrát, nesmí praktikovat své oblíbené ulejvky, na které je nesmyslně duševně deblově fixovaná a mají kontraproduktivní charakter. Protože mne uposlechla, s čímž jsem moc nepočítal, pozitivní výsledek se dostavil, což je spravedlivé“, radoval se upřímně veterán Kokojan.

Otevřenou kategorii vyhrál taktéž Železný, navíc po boku jiné partnerky, díky čemuž zkompletoval vítězný „double“.

„ Oba turnaje se povedly, tímto proto děkuji obrozenému deblovému řediteli a příteli, panu Kinštovi, za velký organizátorský „ comeback“ do naší deblové obce. Navíc se nám společně

s jindřichohradeckým promotérem podařilo realizovat úplně první ročník nové mistrovské kategorie- veteránský mix, což je potěšující skutečnost“, s chutí konstatoval v průběhu závěrečného ceremoniálu Předseda AVD při ČVS, T. Kokojan z Nymburka.

 

            Mgr. T. Kokojan – Komisař mixových turnajů v Jindřichově Hradci  

Galerie

thmb-debl2010-49.jpg