SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Hradišťko u Štěchovic 2011

07. 07. 2011

8.oficiální ročník turnajového seriálu MČR v deblech. Další deblovou štací nymburských deblistů v rámci oficiálního republikového šampionátu bylo povltavské Hradišťko nedaleko Štěchovic.

 Za zajímavost stojí fakt, že T. Kokojan se na turnaj samotný vrátil po dlouhých devíti letech. Oproti tomu druhý reprezentant nymburského regionu, pan Kokeš, zde nastoupil jako poslední obhájce titulu, díky čemuž bodrý všechlapák neskrýval své sebevědomí. Chlapec zde totiž v minulé sezoně triumfoval po boku turnajového promotéra a ředitele V. Kučery, který díky pokročilejšímu věku a z důvodu nedostatku hráček nastoupil na postu ženy. Nakonec se však z hlediska úspěchu nymburských barev radoval pouze zkušený veterán Kokojan, který v Hradišťku vybojoval v pořadí již třetí medaili při svých třech turnajových účastech a navíc vždy s jinou partnerkou. Naproti tomu sympatický matador Kokeš doplatil na nesmyslnou rošádu v podobě výměny své původně nalosované hráčky, díky čemuž bral nakonec smutné poslední místo.

Ale po pořádku k turnaji samotnému, který hned v úvodu poměrně pozitivně překvapil četností zúčastněných párů. Ředitel losovaného deblového projektu, charismatický Vilibald Kučera, muž nevelkého vzrůstu, ale velkého deblového srdce, byl hned na začátku sportovní akce nucen zareagovat flexibilně, když došlo k nestejnému počtu hráčů a žen, hlásících se do turnaje. Kučera proto z důvodu nadvlády mužské turnajové populace, uměle stvořil tzv.dvojici „ dědků“, kterou chytře sestavil ze dvou postarších šikovných volejbalistů s deblovými zkušenostmi.

Letošní osmý oficiální ročník losovaného turnaje nakonec opanovala silná domácí dvojice v podání skákavého J. Záborského a P. Kučerové, ortodoxní zástupkyně pražské metropole. Pár reprezentující rodinu „ Kučerovců“ přetlačil ve finálovém duelu nymburáka  Kokojana s dobřichovickou J. Jovanovičovou při setové rovnosti o čtyři body. Třetí flek v konečném účtování brali J. Richter a S. Horák ( „ Dědci“ ) z Prahy, kteří v boji o bronz porazili M. Nováka a J. Novákovou, taktéž z Prahy.

Pečlivě zorganizovaná deblová akce vygradovala důstojným předáním prestižního deblového ocenění, tzv. „ The President´s award“ hlavnímu turnajovému promotéru a řediteli Kučerovi, kterou štěstím zjihlý chlapec převzal osobně z rukou Předsedy AVD České republiky, T. Kokojana. Pan V. Kučera tak byl spravedlivě odměněn za více než dvacetiletý osobní přínos deblovému sportu, což navíc umocnily dvě zlaté placky, které získal tento jeden z posledních deblových srdcařů v republice jako bonus pro sebe a svoji prodeblovou a trpělivou pani, milou a věrnou spoluhráčku a manželku, v podání vilné pedagožky Mirky!

 

Úspěchy nymburských deblistů na turnajích v Hradišťku v novém miléniu:

 

                        2001 : T. Kokojan + J. Malátná         – 1.místo

                        2002 : T. Kokojan + E. Štěpánová     – 2.místo

                        2010 : F. Kokeš + V. Kučera             -  1.místo 

                        2011 : T. Kokojan + J. Jovanovičová – 2.místo                    / kok /   

Galerie

thmb-debl2010-178.jpg