Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Hodboď získal jubilejní triumf - již desátý!!

30. 06. 2012

Z dnešního tisku: Mistrovství České republiky dorostu a juniorů se uskutečnilo na stadionu Evžena Rošického v Praze. I v letošním roce dostál šampionát pověsti největší tuzemské atletické akce, pro kterou je přezdíván „gigant" – o osmdesát sad zlatých, stříbrných a bronzových medailí se utkalo více než 800 atletů ze 113 oddílů.

DVĚ ZLATA. Nymburský atlet Lukáš Hodboď se stal opět  mistrem republiky. Na svém kontě má už rovných deset titulů

DVĚ ZLATA. Nymburský atlet Lukáš Hodboď se stal opět mistrem republiky. Na svém kontě má už rovných deset titulů Autor: Foto: oddíl

Nymburskou atletiku reprezentovali junior Jan Šindelář a dorostenci Lukáš Hodboď a Mikuláš Havel.

Jako první z nymburských závodníků se představil Mikuláš Havel v rozběhu na 110 m překážek. Po výborném startu ale na své soupeře postupně ztrácel a jeho čas 15,77 stačil celkově pouze na 15. místo a do finále nepostoupil.

Lépe se v kvalifikacích dařilo nymburským čtvrtkařům. Nejdříve dorostenec Lukáš Hodboď hladce postoupil z rozběhů s nejlepším časem  (49,59) a o chvíli později se postup podařil i Janu Šindelářovi. Nový osobní rekord 49,53 pro něj znamenal druhou postupovou příčku.

Hned v úvodu druhého dne     Lukáš Hodboď s přehledem postoupil do finále běhu na 200 metrů s časem 22,51.  Mezitím se ve výškařském sektoru připravoval Mikuláš Havel.  Ten zopakoval své letošní maximum a s výkonem 185 cm skončil jedenáctý.

A pak již měly přijít velké chvíle pro nymburskou atletiku.  Do startovních bloků zaklekl ve finále běhu na 400 metrů Lukáš Hodboď. Hned od startu nasadil vysoké tempo, takže do cílové rovinky vbíhal s desetimetrovým náskokem před svými soupeři. „Právě Lukáš byl jedním z atletů, kteří se mohli kvalifikovat do štafety 4 x 400 metrů na MS juniorů v Barceloně. Výsledkem jeho sólového závodu byl vynikající osobní rekord 48,45 a obhájení mistrovského titulu z halového mistrovství," řekl k úspěchu Petr Müller z nymburského oddílu.

Pak se připravoval k finálovému běhu  na stejné trati i Jan Šindelář. V juniorském finále bylo pole závodníků o poznání vyrovnanější. Do cílové rovinky vbíhal Šindelář jako druhý, ale závodníci v dalším pořadí ho mohutně dotahovali, takže v dramatickém finiši musel svést boj doslova o každý centimetr.  Nakonec druhé místo uhájil a za čas 49,42 mu právem náleží stříbrná medaile.

Posledním startem nymburského závodníka bylo finále běhu na 200 metrů Lukáše Hodbodě. Od prvních metrů na něm sice byla znát únava z náročného finále čtvrtky a do cílové rovinky vbíhal Lukáš na třetím až čtvrtém místě. Ale dokázal zmobilizovat síly, během vystupňovaného osmdesátimetrového finiše předběhl soupeře před sebou a v čase 22,27 zvítězil. Mistrovský titul z běhu na 200 metrů je jubilejním desátým Lukášovým titulem Mistra české republiky.

Z Mistrovství ČR juniorů a dorostu 2012 tak do Nymburka putují dvě zlaté a jedna stříbrná medaile.  Výkon Lukáše Hodbodě v běhu na 400 metrů byl navíc vyhodnocen a oceněn jako nejhodnotnější výkon dorostence.