SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Hodboď by rád do první šestnáctky

13. 06. 2014

Z dnešního tisku

Hodboď by rád do první šestnáctky

JEDE NA ŠAMPIONÁT. Nymburský atlet Lukáš Hodboď (číslo 145) se zúčastní mistrovství světa juniorů

JEDE NA ŠAMPIONÁT. Nymburský atlet Lukáš Hodboď (číslo 145) se zúčastní mistrovství světa juniorů Autor: Foto: archiv sportovce

 

Nymburk – Splnil si velký sen a jeden z hlavních cílů letošní sezony. Zúčastní se mistrovství světa juniorů. Nymburský atlet Lukáš Hodboď splnil limit a nyní se může připravovat na vrcholné klání.

Na Odložilově memoriálu jste splnil v běhu na 400 metrů překážek velmi přísná nominační kritéria ČAS na MS juniorů v atletice, které se koná v červenci v Eugene (USA). Asi budete hodně spokojený, že?

Ano, jsem velice rád, že se mi splnil můj letošní cíl.

Jaký to byl závod?

Atmosféra byla skvělá. Začátek jsem šel volněji, ale o to více sil mi zbylo na závěrečný finiš.

Jak se na světový šampionát těšíte a jaký si dáváte cíl?

Do Ameriky se moc těším, bude to moje premiéra a velká zkušenost z nejvyššího šampionátu. A můj cíl? Dostat se do semifinále mezi šestnáct nejlepších juniorů světa by byl pro mne velký úspěch.

Studujete střední školu v Praze na Smíchově se zaměřením na IT a denně z Nymburka dojíždíte. Jak to vůbec zvládáte?

Zvládnou se to dá, ale je to náročné. Můj den vypadá asi takto: ráno vstávám před šestou a ze školy se vracím v půl páté a od pěti hodin mám trénink. Za tu půl hodinu se stačím stěží převléknou, něco malého sníst a letím na trénink. Ještě štěstí, že mám stadion skoro za rohem. Domů se pak vracím vyčerpán  okolo půl osmé.

V Nymburce trénujete čtyřikrát až pětkrát týdně. Jde to vůbec všechno dohromady skloubit?

Zatím to jde, již třetím rokem mám skvělý rozvrh. Školu mám vždy do půl třetí, akorát v úterý jezdím v šest a to zrovna není trénink. Denně jsem na cestách přibližně  tři hodiny, ale právě ty využívám k přípravě do školy. Ne však všechny, většinou ráno dospávám.

Vaše tréninková skupina má v současnosti čtrnáct chlapců a dívek. Jak spolu vycházíte? Fandíte si navzájem?

Ve skupině máme velmi dobré vztahy.  Navzájem se podporujeme a přejeme  úspěchy ostatním.

Vašimi tréninkovými partnery jsou také členové reprezentačního výběru juniorů ČR  Vítek Müller a Mikuláš Havel. Jim patří třetí místo v letošních tabulkách. Jsou to vaši největší konkurenti?

Majka nevnímám jako svého soupeře, protože  jeho hlavní disciplína je výška. Zato s Vítkem, který běhá překážky jako já, mezi sebou soupeříme  a to nás vede k lepším výkonům.

Vy jste desetinásobným mistrem republiky v běhu na 400 metrů, držíte rekord ČR v běhu na 300 metrů. Jaké jsou vaše nejbližší cíle?

Můj letošní  cíl byl  dostat  se na mistrovství světa juniorů a toho jsem už dosáhl. Teď bych se rád v Americe umístil na co nejvyšším místě.

Podle vašich trenérů jste tahounem kolektivu a navíc jste oblíbený. Máte pořád dobrou náladu?

Řekl bych, že ano. Nikdy nezkazím žádnou srandu.

Na závodech si počínáte výborně. Jak jste na tom se školou?

Letos studuji  již  třetím rokem  střední  školu obor IT a zatím jsem i přes moji ne zrovna pravidelnou školní docházku, neboť více času jsem na soustředění, nebo na závodech, nejlepší ve třídě. Dokážu si hodně věcí zapamatovat při hodině, což je výhoda. O to horší je pak dohánět látku, když chybím. Příští rok mě čeká maturita a to si asi budu muset najít na učení více času.

Autor: Vladimír Malinovský

Galerie

thmb-skp-nymburk-andel-952.jpg
thmb-clanek-953.jpg