SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Historie Mistrovství ČR ve volejbalových deblech:

24. 01. 2011

Valašské Meziříčí – MČR ve volejbalových deblech

 Valašské Meziříčí 2001 – 1.třída mixy

                                   / Týdeník Nymbursko – 1. srpna 2001 /

( autorem částečně upraveno a zkráceno )

 Vítězství v mixové kategorii ve Valašském Meziříčí obhájili Nymburáci

Kokojan s Kučerovou

 Valašské Meziříčí – MČR ve volejbalových deblech pokračovalo ve Valašském Meziříčí.

            Tradiční turnaje všech kategorií jsou zde organizovány od roku 1985, raritou je jejich opačný gard. V sobotu se hraje prestižní kategorie mixů, v neděli následují turnaje mužů a žen……

……….Letošní turnaj mixů měl opět velmi dobrou sportovní úroveň, ačkoliv chyběli bratři Pavelkové, Železný a David a Věchem z Nymburka, kteří raději zvolili bližší sklenařický turnaj, kde organizátoři oproti minulým rokům nesmyslně změnili termín.

Nymburská deblová škola zastoupená Kokojanem a Bydžovským , pod taktovkou nestárnoucího kouče a nestora nymburského šestkového volejbalu, J. Čecha, se opět neztratila, když oba hráči byli po zásluze se svými partnerkami nasazeni. Všech 28 dvojic bylo rozděleno do sedmi skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Po těchto bojích vykrystalizovalo zrádné k.o. kolo, kam postoupili jak první nasazení Kokojan s Kučerovou, tak pátí nasazení Bydžovský s místní Lepivou, oba páry navíc z prvního místa ze skupiny.

Zatímco Kokojanovi s Kučerovou los a Stanek Španihel přisoudili velmi výhodného pavouka, Bydžovský takové štěstí neměl a z turnaje se poroučel již po k.o. kole. Zápas s moravákem Vaculíkem příliš nezvládl, když herně se „ hrabala“ především Lepivá, které kromě zad odešel i solidní příjem. „ Kdybych já blbec netaktizoval a pustil zápas o první místo ve skupině, mohl jsem se prokousat do elitní osmičky jako Horký, který v k.o. kole dostal deblové „ nobodies“ a postoupil. Přitom ve skupině jsem mu dal jak učedníkovi“, smutnil Bydžovský, který po vítězství ve skupině již pevně věřil v postup do elitní osmičky.

„ Snad za rok, Raketo, ale musím konstatovat, že jsi dnes hrál poměrně dobře. Zlepšil ses chlapče“, loučila se s „ Rakeťákem“ i turnajem Zdenka Lepivá.

Naproti tomu Kokojan s Kučerovou, dvojice mixových veteránů, neponechávala nic náhodě a nekompromisně směřovala nejkratší cestou do finále, které si tento pár před turnajem vytknul jako hlavní cíl svého dublového snažení. Mezitím většina zbylých mixů s podstatně nižším věkovým průměrem , sváděla urputné boje s nesnesitelným horkem a soupeři ve spodní části pavouka, Kokojan s Kučerovou relaxovali a po svých zápasech s úsměvem sbírali síly, většina ostatních dvojic se mořila v bludném Španihelově pavouku a ostrém valmezském slunci.

„ Ten Kokos to má snad u Stanka ošetřený zlatým Walkerem a dlouholetým kamarádstvím“, blekotal zpařený  Semerák, jenž jako první vypustil čtvrtfinále. Pošetření se mu nakonec vyplatilo, když byl až neskutečně blízko svému životnímu úspěchu, tzn. postupu mezi čtyři nejlepší páry. V rozhodující fázi svého patrně životního zápasu s domácím skokanem Miklišem ovšem fyzicky zkolaboval, únavou si lehce zvrtl kotník, upadl potupně na záda a zápas skrečoval. Nejsmutnější věcí byla skutečnost, že chlapec z „ Daschwoodu“ za stavu 7:6

ve svůj prospěch ve třetím setu neproměnil dvě jasné bodovky a zápas neurval pro sebe. Utkání, které by se dalo s lehkou nadsázkou definovat jako souboj vetchých, mělo ještě další smutnou dohru. Dvacetiletý Mikliš asi po dvaceti minutách boje a pěti ztrátách v semifinálovém souboji se svěžími a zkušenými Kokojanem a Kučerovou  za stavu 10:0 ve prospěch Nymburků rezignoval, podal ruku a odbelhal se do šatny, kde se svalil v křečích. Jeho fyzický problém posléze řešil příjezd záchranné služby, turnaj Mikliš po vzoru Semeráka taktéž skrečoval….

……..Finálový souboj se posléze stal záležitostí dvou nejvýše nasazených párů. V opětovném souboji generací znovu kralovali Kokojan s Kučerovou, když první set otočili až za stavu 6:4 své vedení sérií nekompromisních „ Kokosových“ servisů a několika nedbalých ulejvek

z „dětské domácí dílničky“ Opekarové. „ Muselo to přijít, já to věděl, ty její ulejvky se Moravákům musely vymstít a to je spravedlivé“. Ty dneska už hraje jenom děd Randa a Hašek na Rémě, když o nic nejde“, konstatoval spokojaně Kokojan po vítězství v nepříznivě se vyvíjející sadě. Druhá sada již měla jednoznačný a hladký průběh, když zmatení Moraváci byli zaslouženě deklasováni sérií přesných servisů , kde se u Kokojana projevily hodiny tréninkové dřiny.“ Rozstřílet, rozstřílet, rozstřílet“, proložil set bonmotem dobře naložený Kokojan, když za necelých deset minut drtil s Kučerovou své protihráče v poměru 7:0. Zbytek setu byl již jen otázkou času. Z absolutního vítězství se, stejně jako loni, radovali Kokojan s Kučerovou. „ Zuzka hrála fantasticky, s takovou hráčkou se nedá prohrát. Ona nezabíhá, ale lítá po lajně jak letadlo s rukama, které už dávno nejsou nemocné“, uzavřel monologem jedenáctihodinové mixové martyrium šťastný Kokojan.

Celkové pořadí:   1. Kokojan-Kučerová ( SKP Nymburk )   2. Večeřa-Opekarová ( Zábřeh )

                             3. Nášel-Šimkovičová ( SKP Holešov )    4. Mikliš-Michálková (Valmez )

                             5. Vaculík-Šošolová    ( SKP Holešov )

                                                                                                                                        (

Galerie

thmb-debl2010-44.jpg