Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Historický úspěch na Mistrovství České republiky

06. 09. 2011

Neuvěřitelných pět medailí, z toho tři zlaté, přivezli závodníci SKP z MČR žactva na dráze...

Ziskem pěti medailí dosáhli atleti SKP Nymburk historického úspěchu na Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze, které proběhlo 3. a 4. září v Novém Městě nad Metují.

O zisk první z nich se zasloužil výškař Mikuláš Havel. Po mírném zaváhání na výškách 1,81 a 1,83, které se mu dařilo překonávat až na třetí pokus, zdolal na druhý pokus výšku 1,85. Další postupovou výšku již, bohužel, těsně shazoval, ale dosažený výkon pro něj znamenal vyrovnání osobního rekordu a zisk bronzové medaile.  Další medaili vybojovalo v závěru prvního dne kvarteto sprinterů ve složení Müller, Havel, Donát, Hodboď ve štafetě 4 x 60 metrů. Nymburští sprinteři postupně stahovali ztrátu z prvního úseku, aby finišující Lukáš Hodboď  nakonec donesl do cíle štafetový kolík na druhém místě v čase 28,06.

Druhý den mistrovství byl pro nymburské atlety ve znamení zisku tří medailí. A všech zlatých!  První z nich získal Lukáš Hodboď v běhu na 300 metrů, který si doběhl pro přesvědčivé vítězství v novém rekordu mistrovství  35,77.  O hodinu později se postavil na start finálového běhu na 150 metrů, v kterém za silného protivětru také jednoznačně zvítězil ve vynikajícím čase 16,81. Doslova zlatým hřebem se stala pro nymburské atlety závěrečná štafeta na 3 x 300 metrů. Trojice Donát, Havel a Hodboď  startovala v nejsilnějším rozběhu, v kterém nechyběla favorizovaná štafeta Kladna. Ta šla dle očekávání ihned od startu do vedení a po prvním úseku předávala s desetimetrovým náskokem na nymburskou štafetu. Mikuláši Havlovi, běžícím na druhém úseku, se ale podařilo náskok výrazně snížit a finišujícímu Hodboďovi předával štafetový kolík se ztrátou okolo pěti metrů. Tomu se po několika desítkách metrů podařilo náskok Kladna zlikvidovat, šel do vedení, postupně zvyšoval náskok nymburské štafety a bezpečně donesl štafetový kolík do cíle na prvním místě v čase 1:54,07.

Nejúspěšnějším atletem Mistrovství České republiky žactva na dráze se pro rok 2011 stal se ziskem čtyř medailí a překonáním rekordu mistrovství v běhu na 300 metrů Lukáš Hodboď.

Zlaté medaile

Lukáš Hodboď     150 m ( 16,81 ) a 300 m ( 35,77 - rekord mistrovství )

Bohuslav Donát, Mikuláš Havel, Lukáš Hodboď     3 x 300 m ( 1:54,07 - oddílový rekord )

Stříbrná medaile:

Vít Müller, Mikuláš Havel, Bohuslav Donát, Lukáš Hodboď     4 x 60 m  ( 28,06 - oddílový rekord )