SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Halový turnaj SKP Nymburk ve volejbalových deblech : 15. ročník – leden 2011

11. 01. 2011

Ústřední činovníci deblového oddílu SKP Nymburk ( který za několik měsíců oslaví neuvěřitelné dvacáté výročí od svého založení ), v podání deblových nadšenců F. Kokeše, S. Randy a oddílového Presidenta T. Kokojana , uspořádali v pořadí již patnáctý ročník tradičního halového prestižního oddílového turnaje, nazvaného neortodoxně „ Flash SKP-Cup tournament 15th“.

 

Díky atypické konstalaci zúčastněných playerů a hráček nebyly dvojice tentokrát klasicky losovány, nýbrž uměle utvořeny zkušenými turnajovými řediteli T. Kokojanem a F. Kokešem, a to po vzájemné konzultaci.

Nic zvláštního se nestalo, když stejně jako v loňském roce triumfoval T. Kokojan před mladým perspektivním volejbalistou P. Sedlatým. Oba playeři však dotlačili na deblový „olymp“ duo nových spoluhráček, konkrétně D. Bakešovou a M. Kozlovou. Jedinou turnajovou blamáž způsobil nemastný a neslaný výkon ambiciozní dvojice Kokeš-Randa, která za celý turnaj nenašla herní souznění a skončila svoji turnajovou pouť, k velké nelibosti sebevědomého dědy Randy, na potupném a nedůstojném posledním místě.

Samotný turnaj z hlediska vlastní kategorie měl spíše mixový charakter, když se ho zúčastnily čtyři smíšené páry a tři dvojice mužů. V nich však vždy jeden z hráčů v podstatě simuloval ženu, když konkrétně se kromě výše uvedeného, žoviálního a sveřepého důchodce, oddílového metodika a maskota v jedné osobě, S. Randu, dále jednalo taktéž o deblového 

„ supertrolla“ M. Bártu, kterému díky jeho podivuhodné pomenší fyzické skulptuře udělil Předseda AVD několik výhodných herních vyjímek, jako je např. chlapcovo, dnes již legendární, „tahání přes kopeček“. Naproti tomu druhý hráč muž-žena, téměř osmdesátiletý sebevědomý deblový stařec a matador, S. Randa, je propagátorem tzv.“košer“ deblu, kdy v podstatě bojuje za maximální pročištění deblových specifických úderů.

Hlavní turnajový promotér T. Kokojan nakonec flexibilně zvolil poměrně netradiční turnajový systém, kdy dvojice změřily síly spravedlivým systémem každý s každým na jeden hraný set. O vyrovnanosti týmů svědčí ten fakt, že každý pár ztratil v turnaji alespoň jednu sadu a o bronzové medaile se do poslední chvíle přetahovaly dokonce tři dvojice. O celkovém vítězi nakonec rozhodoval vzájemný zápas ( tradiční deblové oficiální pravidlo), který vyzněl pro veterána Kokojana. Turnajovým „ skokanem“ roku byl zvolen snaživý T. Rejman.

 

Celkové pořadí halového turnaje SKP Nymburk 2011 :

 

1.místo: T. Kokojan + D. Bakešová                          2.místo: P. Sedlatý + M. Kozlová

3.místo: T. Rejman + M. Bárta                                  4.místo: R. Čepek + E. Rajlová

5.místo: R. Goerojo + S. Goerojová                          6.místo: J. Petřík + M. Goerojo

7.místo: F. Kokeš + S. Randa

                                                                                                          / kok /

Galerie

thmb-debl2010-34.jpg