Hlasů:

Halové atletické žně

15. 01. 2009

Krajských přeborů v atletice na Strahově se zúčastnili žáci a žákyně atletického oddílu SKP Nymburk. Zvlášť mladší žáci svými výkony předvedli skvělou vizitku do nadcházející sezóny.

Z osmi individuálních disciplín čtyři vyhráli a ve čtyřech obsadili druhá místa. Největším esem v nymburském rukávu byl Lukáš Hodboď, který nastavil laťku pro ostatní vítězstvím na 60m překážek v čase 10,76 s . Následoval skok daleký, kde se představil loňský vítěz této disciplíny Vítek Müller . Titul krajského přeborníka po napínavém boji výkonem 464 cm úspěšně obhájil a přidal ještě stříbro v běhu na 150 m. Na skoku vysokém zazářil výkonem 146 cm Mikuláš Havel , který výrazně zlepšil svůj osobní rekord . Při svém prvním výškařském startu tento překážkářský vicemistr kraje udělil soupeřům nečekanou lekci. Po stříbrné medaili ve sprintu na 60 m nastoupil na 800 m Lukáš Hodboď. Od startu do cíle kontroloval závod a svým soupeřům doslova utekl .Posledním želízkem v ohni byl Lukáš Čermoch v běhu na 1500m. Nakonec nestačil jen na tempo výškově nejmenšího účastníka závodu, který svou drobnou postavou a africkými předky připomněl , kdo vládne světové vytrvalecké špičce.
Nečekaným a příjemným překvapením byla bronzová medaile ze skoku dalekého Nikoly Grospičové, která až do posledních pokusů vedla a jen 1 cm ji dělil od vyšších příček.
V závěrečné disciplíně štafetovém běhu na 4 x 200 m mladší žáci sice zvítězili a porazili favorizované sprintery z Vlašimi, ale byli po doběhu diskvalifikováni pro smolné předání štafetového kolíku těsně za předávkovým územím.
Nymburští atleti se svými výkony zařadili na čelo kandidátů krajského družstva na červnovou olympiádu dětí a mládeže v Táboře, která je pouze pro desítku nejlepších v každé kategorii.