SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Frebortová byla v berlínském bazénu ve finále

31. 03. 2012

Z dnešního tisku

Frebortová byla v berlínském bazénu ve finále

ZÁŽITEK. Plavecká výprava nymburského oddílu SKP zažila skvělou atmosféru při mezinárodních závodech v Berlíně

ZÁŽITEK. Plavecká výprava nymburského oddílu SKP zažila skvělou atmosféru při mezinárodních závodech v Berlíně Autor: Foto: oddíl

 

Berlín – První start za hranicemi naší republiky zvládla sedmička plavkyň SKP Nymburk na výbornou. Všechna děvčata si vezou plno nezapomenutelných zážitků. Takhle velkých závodů se až na Anežku Novákovou žádná z nich nezúčastnila.

 

Neskutečná byla účast 1580 plavců, kteří startovali v 6600 startech – plavecký maraton, který pořadatel zvládl naprosto famózně. „Pro naše mladé plavkyně byl již zážitek, že se bez akreditační karty nedostaly vůbec nikam,“ uvedla trenérka SKP Ivana Davídková.

Prožít finále na startovní plošině... Mohla by vyprávět M. Frebortová, která do něj postoupila na 50 metrů znak.

„Naše plavkyně až nepatrné výjimky potvrdily vynikající formu hned na počátku sezony a jejich první start na dlouhém bazénu v roce 2012 lze hodnotit velmi pozitivně.

Čechová zaplavala všechny disciplíny naprosto skvěle a na 100 motýlek „vykouzlila“ naprosto neuvěřitelný čas 1:08,86. Drahovzalová výrazně promluvila do výsledků první desítky i když plavala s ročníkem 2000. Frebortová kromě již výše zmiňovaného finále zaplavala skvěle i krátké kraulové disciplíny. Nováková dokázala, že i z plného tréninku se dá na počátku sezony plavat výborně. B. Šilarová  hned první disciplínou (400 VZ) předvedla svojí sílu. Szitová v Berlíně dokázala, že její plavecký růst pokračuje. Táborská bojovala jako lev v každém startu. Pochvalu zaslouží za obě motýlkářské disciplíny.

„Poděkování a pochvala patří všem plavkyním, které hned v prvním startu na dlouhém bazénu dokázaly atakovat vynikající časy, které jsou povzbuzením do další tréninkové práce,“ dodal trenérka Davídková.

 

Galerie

thmb-plavani2-368.jpg