SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

FLORBALOVÝ TURNAJ ZÁKLADNÍCH ŠKOL A VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ KATEGORIE CHLAPCŮ 2009 / 2010 – OKRESNÍ KOLO.

25. 12. 2009

Naše škola ,ZŠ Komenského Nymburk, byla opět v letošním školním roce spoluorganizátorem oficiálního okresního kola ve florbalu chlapců, kterého se zúčastnilo 8 základních škol a jedno gymnázium.

Naše škola ,ZŠ Komenského Nymburk, byla opět v letošním školním roce spoluorganizátorem oficiálního okresního kola ve florbalu chlapců, kterého se zúčastnilo 8 základních škol a jedno gymnázium.

Turnajový ředitel T. Kokojan rozdělil týmy do dvou základních skupin, ze kterých se první dvě družstva kvalifikovala do semifinálových bojů.

Poměrně dobře připravený tým naší školy, jehož osu tvořilo trio závodních hráčů, sice opanoval základní skupinu „A“, ale to bylo z jeho strany bohužel vše. Chlapcům se nepodařilo navázat na loňský triumf a v konečném účtování brali nepopulární, bramborové medaile. Hlavním důvodem byla nedůraznost v zakončení, když naše útočně laděné mužstvo vstřelilo v průběhu prvních 28 minut, v rámci posledních dvou klíčových špílů o medaile, jedinou branku…Evidentně smolný turnaj, z hlediska našich barev, dokonal penaltový rozstřel o celkově třetí místo, kde již naši hráči, v transparentní křeči, nastřelili tři tyče a prohráli v sedmém rozstřelu.

„Vždycky není posvícení“, suše konstatoval konsternovaný kouč  Kokojan, který nejlepším hráčem svého celku vyhodnotil jednoznačně  Jana  Malinu, jenž zachránil spoustu kixů svých spoluhráčů, vyplývajících z mizerné obrany.

Turnaj samotný měl v globálu solidní sportovní úroveň, když se hra celkově pročistila, zkvalitnila a výkonnost družstev se poměrně vyrovnala, což potvrdil z pozice turnajového arbitra i bývalý ligový florbalista, Jiří  Očenášek. O velké vyrovnanosti týmů svědčí i ten fakt, že celkový vítěz, družstvo  R. A. F. Nymburk, byl ještě minutu před koncem svého posledního zápasu ve skupině, na hraně vyřazení!

Ačkoliv je florbal na naší škole poměrně novým sportem (na prvním stupni se začal hrát až s příchodem novice  Čerňanského - 2005 a na 2. stupni s příchodem  Kokojana - 2004),

patří    Komenského Nymburk, z hlediska výsledků, mezi dvě nejúspěšnější základky nymburského okresu v období posledních 3 let!

 

VÝSLEDKY  CHLAPCŮ  2007 – 2009:

4. – 5. třída  2009:  2.místo

7. – 9. třída  2007:  3.místo

                    2008:  1.místo

                    2009:  4.místo

                                                 Tomáš  Kokojan, tělocvikář    Komenského  Nymburk