-78

Florbalisté SKP se rozloučili úspěšně

Florbalisté Nymburka se rozloučili se sezonou ve třetí lize ziskem čtyř bodů.

SKP Nymburk - FBC START 98 6:6

K prvnímu utkání posledního turnaje se hráči nymburského oddílu dostavili pouze v 8 lidech do pole. Utkání s vítězem soutěže bylo od počátku vyrovnané a nebezpečné akce se střídaly na obou stranách.

Nymburští se v utkání ujali vedení 2:1, avšak soupeř dokázal průběh utkání otočit ve svůj prospěch a florbalisté SKP tak po zbytek utkání dotahovali jednobrankové manko. Necelou minutu a půl před koncem se však Nymburským podařilo brankou z hole Říhy vyrovnat na konečných 6:6.

Branky SKP: Říha 3, Hlaváček 2, Černý. Třetiny: 2:2, 1:1, 3:3.

Kutná Hora - SKP Nymburk 3:7

K poslednímu utkání nastoupili Nymburští proti jasně sestupujícímu týmu soutěže, Kutné Hoře. Bohužel hráči SKP Nymburk soupeře podcenili a po první třetině odcházeli do kabin s třígólovým mankem. Nymburští si po první přestávce uvědomili, proti jak slabému celku soutěže stojí, a hned v následující třetině otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.

„Za zmínku stojí začátek třetí třetiny, kdy náš brankář Pátek vychytal nájezd soupeře, čímž odstartoval konečné navýšení skóre v náš jednoznačný prospěch. Můžeme děkovat našemu brankáři, díky němuž se konečné skóre zastavilo na 4 brankovém rozdílu. Poslední turnaj hodnotím kladně, kluci se semkli a odmakali to,“ uvedl po posledním utkání letošní sezony nymburský kouč Tomáš Vlach..

Díky 4 získaným bodům zakončili hráči Nymburka své účinkování na čtvrté příčce tabulky třetí ligy.

Branky SKP: Drobný 2, Hlaváček 2, Krejčík, Kondula, Říha. Třetiny: 3:0, 0:4, 0:3.

Nymburk: Pátek - Eliška, Krejčík, Popek - Kondula, Říha, Černý, Drobný, Hlaváček.