SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

FLORBALOVÁ SPOLUPRÁCE SKP NYMBURK A ZŠ KOMENSKÉHO NYMBURK V OBLASTI PRÁCE S MLÁDEŽÍ ŠKOLNÍHO VĚKU SE VYPLÁCÍ OBOUM SUBJEKTŮM

15. 12. 2009

Retrospekce výsledků, kterých mladí florbalisté a florbalistky ZŠ Komenského Nymburk dosáhli v posledních dvou letech, jsou jasným důkazem úspěšné spolupráce dvou sportovně profilovaných subjektů, které se intenzivně věnují práci s mládeží. Tato .....

Retrospekce výsledků, kterých mladí florbalisté a florbalistky ZŠ Komenského Nymburk dosáhli v posledních dvou letech, jsou jasným důkazem úspěšné spolupráce dvou sportovně profilovaných subjektů, které se intenzivně věnují práci s mládeží. Tato .....

perfektně funguje již druhým rokem a úspěšně navázala na deblově-volejbalovou spolupráci v rámci přípravky  SKP- ZŠ  Komenského  Nymburk, která oslavila letos na jaře již jubilejní pátý rok své existence!

Florbalovou kooperaci   SKP Nymburk a  prosportovní, míčově zaměřené    Komenského  Nymburk, zrealizovalo a v život uvedlo trio sportovních nadšenců, v podání pana Předsedy  SKP  Nymburk  M. Matouše, pana ředitele    Komenského  Nymburk  T. Danzera a míčového universála  T. Kokojana, který se florbalu, z pozice tělocvikáře,  druhého stupně kmenové základky, s chutí věnuje!

Mladí florbalisté a florbalistky zkřížily své hokejky na okresních kolech základek a víceletých gymnázií. Všechny tři turnaje lze považovat za velmi povedené, když o jejich realizaci se postaral  DDM  Poděbrady v úzké spolupráci se základními školami, konkrétně  ZŠ Poděbrady na Valech, ZŠ Komenského Nymburk a  ZŠ R.A.F. Nymburk, které jsou v podstatě centry florbalové mládeže v rámci základních škol nymburského okresu.

  V kategorii čtvrtých a pátých tříd kralovala hostitelská    na  Valech  Poděbrady, jejíž chlapecký tým po tuhém boji přetlačil v absolutním finále    Komenského  Nymburk.

           Ve starší kategorii žáků a žákyn druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií se o triumf podělily reprezentační výběry obou nymburských prosportovních základek, v podání sídlištního ústavu a „ Komendy“.

V konkurenci devíti chlapeckých družstev byli nejlepší hokejisté „Rafky“, zatímco na turnaji šesti dívčích týmů se spravedlivě radovaly reprezentantky    Komenského  Nymburk. Ty jako jediné obhájily svůj triumf z minulého roku a získaly tak ceněný vítězný „double“ v rámci posledních dvou oficiálních ročníků! „ Turnaje se vydařily, konkurence se opět zvýšila a vše se obešlo bez zranění“, spokojeně konstatoval zkušený turnajový ředitel a míčový universál  Tomáš  Kokojan.

Nejúspěšnějšími školami na okrese, z hlediska florbalových úspěchů na oficiálních akcích, jsou v letošním školním roce bezkonkurenčně    Komenského  Nymburk a    R.A.F. Nymburk!

Celkové pořadí – chlapci:  1.místo – ZŠ  R.A.F. Nymburk    

                                       2.místo – ZŠ  Městec  Králové

                                       3.místo – ZŠ na  Valech  Poděbrady  

                                       4.m – ZŠ  Komenského NBK

                       - děvčata: 1.místo – ZŠ  Komenského  NBK  

                                       2.místo – ZŠ  Loučen

                                       3.místo – ZŠ  R.A.F. Nymburk       

                                       4.místo – ZŠ  Městec  Králové

Vítězné týmy se kvalifikovaly na regionální kola obou kategorií.    

 / kok /