Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Florbalisté získali skalp lídra

22. 04. 2011

Z pátečního tisku: Poslední dvě ligová utkání měli hráči nymburského florbalového klubu SKP Nymburk odehrát na domácí palubovce, ale vinou finančních potíží se byli nuceni přestěhovat do Mladé Boleslavi, kde se jim do cesty postavil houževnatý soupeř z hlavního města FBŠ Bohemians C a Billy Boy Mladá Boleslav B, která již byla korunovaným postupujícím do druhé nejvyšší soutěže.

Mladá Boleslav – Poslední dvě ligová utkání měli hráči nymburského florbalového klubu SKP Nymburk odehrát na domácí palubovce, ale vinou finančních potíží se byli nuceni přestěhovat do Mladé Boleslavi, kde se jim do cesty postavil houževnatý soupeř z hlavního města FBŠ Bohemians C a Billy Boy Mladá Boleslav B, která již byla korunovaným postupujícím do druhé nejvyšší soutěže.

Ilustrační foto

Bohemians C – SKP Nymburk 7:4

Nymburk měl  lepší nástup do utkání, a tak se po první třetině mohl těšit z dvoubrankového vedení. Ve druhé minutě druhé třetiny se však začala probouzet i ofenziva hostí a bylo srovnáno. Na tento stav Středočeši dokázali ještě odpovědět a opět tak poodskočit na rozdíl dvou branek, ale v poslední fázi celého utkání se Pražané konečně probrali a začali zle zatápět nymburské defenzivě. Výsledkem toho bylo pět rychlých branek za nešťastným Jiránkem.

„Ve druhém utkání po sobě jsme inkasovali pět branek během jedné třetiny a my se takovýchto výpadků musíme do budoucna zcela jasně vyvarovat. Soupeř bohužel nebyl lepší, ale rozhodly naše neproměněné šance a hrubé chyby v celé defenzivě,“ poznamenal po utkání trenér Nymburka Petr Krejčík.

Branky Nbk: Drápalík (Hobort), Drápalík, Langweil (Drápalík), Černý. Třetiny: 0:2, 2:1, 5:1.

Nymburk – Billy Boy M. Boleslav B 8:4

Utkání nabralo od úvodního hvizdu strhující tempo a diváci, kteří dorazili do boleslavské haly nemuseli ničeho litovat.

„Toto utkání jsme dokázali vyhrát pouze díky obrovskému srdci a vůli, která byla cítit na hřišti i mimo něj. Jsem skutečně pyšný, že mohu být součástí této florbalové rodiny a i když se postup rozplynul, nepřestávám věřit v lepší zítřky nymburského florbalu a to především díky těmto utkáním, které nás dokáží semknout a prověřit naše skutečné dovednosti,“ řekl kapitán Nymburka, David Popek.

Branky Nbk: Škoch (Štědrý), Černý, Popek, Vlach (Drápalík), Hobort (Pátek), Hobort, Hobort (Kříž), Hampl (Popek). Třetiny: 2:1, 2:2, 4:2.
Nymburk: Jiránek, Pátek, Popek, Škoch, Vlach, Drápalík, Langweil, Hampl, Hobort, Štědrý, Kříž, Petráš.