SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Florbalisté udělali mílový krok k záchraně

30. 03. 2012

Z dnešního tisku.

Florbalisté udělali mílový krok k záchraně

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Foto: oddíl

 

Nymburk – Florbalisté Nymburka cestovali do nedaleké Přelouče k odehrání předposledního turnaje tohoto ligového ročníku. Pro zachování nadějí na setrvání v soutěži potřebovali Nymburští naplno bodovat, ale do cesty se jim tentokrát postavil soupeř bojující o postup do 2. nejvyšší soutěže, pražští Vorms a ze stejného města pocházející Kings, kteří společně s Nymburkem potřebují každý bod pro klid v závěrečném kole.

 

Vorms Praha –  SKP Nymburk    2:3

Nymburk se před utkáním nacházel v nezáviděníhodné pozici. Jako jeden z mála týmů má odehraná  všechna kola, a proto se musí vzhledem k vysoké vyrovnanosti tabulky spoléhat  na sebe a čekat až jak dopadnou závěrečné bitvy ve spodní polovině tabulky.

Nymburk se do svého soka pustil  s velkou vervou. Dařila se mu přechodová fáze a dobrým napadáním soupeře nutil k chybám. A nakonec také zvítězil.

„Vše máme stále ve svých rukách. Po celou sezonu hrajeme pohledný florbal, ale i skrze brankové příležitosti, které si dokážeme vypracovat, se nám je teď konečně daří proměňovat. Přiznávám, že máme mnohdy i štěstí, ale když se k nám po celou sezonu otáčelo zády, muselo se to jednou v dobré obrátit,“ okomentoval utkání obránce Nymburka  Michal Kavalír. 

Branky: Švach, Krejčík,  Švach (Říha). Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2.

SKP Nymburk –  Kings Praha  2:1

Zápas dvou celků pohybujících se v samotném pásmu sestupu měl mnohé napovědět. Tým, který by v tomto klání podlehl by měl velké starosti a jeho šance na setrvání ve 3. lize by se značně snížili. Tomuto se chtěl Nymburk vyhnout, a i když měl v nohách již jedno utkání a soupeř dorazil odpočatý, pustil se do něho s velkou chutí. Nakonec o osudu utkání rozhodla první třetina, ve které se zrodil konečný výsledek.

„Tento duel pro nás byl velice důležitým a opět jsme si dokázali, že když jsme v psychické pohodě a táhneme za jeden provaz, můžeme porazit každého. Je jen velkou škodou, že se nám takto nedařilo již od začátku sezony, teď jsme se mohli bavit o postupu a ne o udržení soutěže,“ podotkl hráč nymburského celku Martin Švach.

Branky: Říha (Krejčík),  Havlíček. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:0.
Nymburk: Pátek, Popek, Krejčík, Kavalír, Škoch,  Drápalík, Hobort, Drobný, Říha, Havlíček, Černý, Švach.

Galerie

thmb-florbal1-367.jpg

Přílohy