Hlasů:

Florbalisté SKP zaskočili lídra

13. 01. 2011

Naši florbalisté si nejprve poradil s prvním týmem tabulky, pak ale nestačil na celek Benešova.Ze zítřejšího tisku.

Florbalisté SKP Nymburk se radují ze vstřelené branky. Ze dvou zápasů  vykázali padesátiprocentní úspěšnost
Florbalisté SKP Nymburk se radují ze vstřelené branky. Ze dvou zápasů vykázali padesátiprocentní úspěšnost
Autor: Foto: oddíl

Po vánoční přestávce cestovali hráči nymburského SKP do pražských Střešovic, kde měli odehrát utkání 14. kola 3. florbalové ligy a porovnat tak jejich aktuální rozpoložení. Cílem bylo navázat na dvě předešlá utkání, která skončila výhrou nymburského celku. Úkol to byl skutečně těžký, neboť tentokrát se jim do cesty postavil aktuální lídr soutěže Hlásná DDM Praha a čtvrtý Benešov, který nymburské už jednou porazil.

Nymburk – Hlásná DDM Praha 10 B 4:3

Utkání začalo ve svižném tempu a po 30 sekundách Nymburští prohrávali 0:1. Mohlo se zdát, že zápas bude v jasné režii lídra. Opak byl však pravdou. Ve 3. minutě bylo z hole Kyncla srovnáno, ale do kabin odcházel Nymburk i přes svkvělý výkon s dvoubrankovou ztrátou na Pražany. Druhé dějství přineslo zvýšenou herní agresivitu SKP a výsledkem toho bylo snížení na rozdíl pouhé branky. Skvělý kolektivní výkon měl za následek kýžené srovnání ukazatele skoré. Nymburk nepřestával ohrožovat klec pražských DDM a hostující brankář musel tasit z rukávu jeden zákrok za druhým. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, udeřilo naposledy. Tři body trefil pro Nymburk Kondula.

„Tento zápas nám opět ukázal, že pokud má člověk víru a správnou partu lidí kolem sebe, která jde jen za jedním a tím stejným cílem, můžeme porážet kohokoliv,“ podotkl po závěrečném hvizdu hráč nymburského celku Martin Hobort.

Branky Nbk: Kyncl (Krejčík), Hobort (Kondula), Černý (Kyncl), Kondula (Hobort). Třetiny: 1:3, 1:0, 2:0.

Nymburk – Sloane Park Benešov 3:4

První část v podobě branek vyzněla lépe pro nymburské družstvo a i ve druhé třetině se činili pouze Nymburští, ale až třetí třetina přinesla značnou změnu v obrazu hry. Nymburk, který byl po celou dobu zápasu lepším mužstvem, najednou přestal stíhat výpady Benešova a snad vypadalo to, že mu začínají docházet síly.

„Po prvních dvou třetinách jsme Benešov přehrávali a díky štěstěně, nejspíš i nedostatečnému množství sil, ale především kvůli nepřiměřené agresivitě si tři body bohužel odnáší soupeř. Nám nezbývá nic jiného, než jim sportovně pogratulovat, ale s vědomím, že remíza by byla přinejmenším zasloužená,“ zhodnotil po konci utkání s lehce trpkým přízvukem hrající trenér Nymburka Petr Krejčík.

Branky Nbk: Lanweil (Drobný), Škoch, Drobný. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:3.

Nymburk: Jiránek, Popek, Škoch, Kyncl, Krejčík, Hobort, Štědrý, Drobný, Černý, Kodula, Drápalík, Langweil.