zítra v tisku

Nymburk - Již poněkolikáté se v tomto ročníku nymburští florbalisté vydali k boji za postupem ve značně oslabené a improvizované sestavě.

Ilustrační foto
Autor: Patrik Šimůnek

Oproti jiným turnajům, kdy se Nymburk s tímto handicapem dokázal vypořádat na výbornou a to především díky relativně snazším soupeřům, jim tentokrát los přiřkl protivníky ze samotného čela tabulky. Rezerva extraligového Kladna budila patřičný respekt a pražští Cholerics, které Nymburk dokázal již v tomto ročníku porazit, se v případě výhry mohli dotáhnout právě na celek z Polabí.

SKP Nymburk – Kladno B 3:6

Zápas začal bez sebemenšího respektu k soupeři zvučného jména a snad i díky přehnané přemotivovanosti se Nymburk rázem ocitl ve čtyřech. Po zdárně přečkané přesilové hře soupeře se mohli domácí plně zakousnout do Kladenských, ale ti po celou dobu jasně kontrolovali míček a zásluhou zbytečných, individuálních chyb nymburského celku v obraně byl stav po 1. třetině 0:3.

Po katastrofálním vstupu do zápasu se domácí pokoušeli častěji ohrožovat soupeře rychlými výpady do jejich obrany, ale zásluhou jim byla pouze čtvrtá obdržená branka. Na konci druhé třetiny se však přece jen podařilo zužitkovat jeden z rychlých brejků, ale to bylo vše co mohla druhá třetina nabídnout. V poslední fázi utkání se oba soupeři trefili ještě dvakrát, ale to už nic nezměnilo na konečném výsledku 3:6 pro Kladno.

„V tomto utkání jsme byli jasně horším celkem, který již od začátku tahal za kratší konec. Nebýt však našich zbytečných chyb, mohlo utkání dopadnout třeba i jinak,“ spekuloval po zápase viditelně rozladěný trenér nymburského celku Petr Krejčík.

Branky Nbk: Kondula (Popek), Langweil (Kondula), Popek. Třetiny: 0:3, 1:1, 2:2.

Emco Cholerics – SKP Nymburk 5:5

Frustrovaný Nymburk nastupoval do druhého utkání dne s vědomím, že pokud chce dále plnohodnotně živit postupové naděje, musí jednoznačně zvítězit. Po první třetině byl stav nerozhodný, po té druhé vedl Nymburk o dva góly. Závěrečná fáze zápasu už měla být pouhou formalitou a když se po krásné kombinaci prosadil Drobný a zvýšil už na 5:2, zavládlo na střídačce uspokojení. Nekoncentrovanost a podcenění konce zápasu přineslo napínavou zápletku, jejímž vyvrcholením bylo srovnání na konečných 5:5.

Branky Nbk: Drobný (Hobort), Kondula, Kondula (Hüblbauer), Vlach (Černý), Drobný (Popek). Třetiny: 1:1, 1:3, 3:1. Nymburk: Jiránek, Pátek, Popek, Vlach, Hobort, Štědrý, Drobný, Černý, Kodula, Hüblbauer, Richter, v 1. zápase ještě Janouch a Langweil.