SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Florbalisté SKP nadále tápou

01. 10. 2011

Z dnešního tisku

Nymburský deník - Sport - Ostatní


Florbalisté SKP nadále tápou

Benátky n. J. – Hráči nymburského florbalu by měli pomalu po dvou odehraných kolech bít na poplach. Tým, který před začátkem sezony sebevědomě hlásal do světa boje o posty nejvyšší, si musí připadat po dalších dvou zápasech jako boxer, který utržil ránu přímo do brady. Po zpackaném úvodním turnaji poměřil síly s nováčkem z pražských Kobylis a s týmem Vorms Praha, který se v loňském ročníku zachránili až v samotném závěru soutěže.  

 
Hecování florbalistů Nymburka před utkáním. Nakonec bral tým SKP ze dvou mačů jen bod
Hecování florbalistů Nymburka před utkáním. Nakonec bral tým SKP ze dvou mačů jen bod
Autor: Foto: oddíl

Kobylisy – SKP Nymburk 4:3

V benátecké hale měl přijít v podání nymburského celku velký reparát za úvodní kolo, kde se radoval pouze z jediného vítězství. I když byl celek z Kobylis velkou neznámou a hráči chtěli do utkání vstoupit aktivně, byl to právě soupeř, který udával v úvodu ráz hry. Nymburk byl všude o krok později, prohrával důležité souboje kolem brankoviště a nepřesností na hokejkách bylo až přespříliš. Nikdo z přítomných v hledišti se tak nemohl divit, když byl stav po 2. třetině 3:1. Do závěrečné pasáže, které předcházelo značné provětrání hlasivek trenéra nymburského celku, se SKP konečně probudilo k životu. Zvýšený důraz a střelba přinesla snížení na 4:3 z pohledu Pražanů. Konec utkání gradoval, Nymburk zatlačil soupeře k vlastní brance, ale nadšeně bojující nováček soutěže si výhru již ujít nenechal.

Branky Nymburka: Švach (Vlach), Říha (Hobort), Černý (Drápalík). Třetiny: 1:1, 2:0, 1:2.

SKP Nymburk – Vorms Praha 8:8

Nymburk potřeboval dát zapomenout na předešlé nevydařené utkání a chtěl se alespoň částečně revanžovat benáteckému publiku v podobě atraktivního florbalu a zisku tří bodů. Kdo však čekal strhující výkon nymburského celku, musel být zklamaný. Domácí celek sice nezačal špatně a to když ve 2. minutě první třetiny vedl 1:0. Po této brance se však začali dít věci, které málokdo z domácích borců mohl očekávat. V polovině utkání svítilo na ukazateli hrozivých 3:7 z pohledu domácího celku. Díky přeskupení útočných řad se však Nymburk brzy dostal do většího herního tempa a na hře to bylo znát. Ve 3. třetině bylo srovnáno a do konce šlo SKP i do vedení. Nymburských bylo plné hřiště, s každým nově příchozím útokem byla klec hostujícího brankáře v ohrožení, ale vinou neproměněných šancí přišla ledová sprcha v podobě srovnání na konečných 8:8.

Branky Nymburka: Říha (Černý), Drápalík, Říha (Drobný), Říha (Černý), Drobný (Říha), Černý (Hobort), Šácha (Vlach), Šácha (Vlach). Třetiny: 3:6, 3:1, 2:1.
Nymburk: Jiránek, Popek, Janouch, Vlach, Kavalír, Drápalík, Hobort, Drobný, Černý, Šácha, Švach, Kavka, Říha, Havlíček.

Galerie

thmb-florbal2010-239.jpg