SKP Nymburk
Boleslavská 1831
288 29 Nymburk

skp.nbk@tiscali.cz
Tel.: 606 567 240

Hlasů:

Florbalisté si ze dvou střetnutí odnesli čtyři body

16. 10. 2014

Z dnešního tisku Florbalisté nymburského SKP odehráli dva divizní zápasy na domácí palubovce. Po vítězství 5:3 nad B týmem Chodova prohráli s rezervním týmem lídra extraligy Mladé Boleslavi po divoké přestřelce 9:10 v prodloužení.

Florbalisté si ze dvou střetnutí odnesli čtyři body

Z florbalového utkání SKP Nymburk - Chodov B Autor: Foto: Deník/Vladimír Malinovský

 

Nymburk – Florbalisté nymburského SKP odehráli dva divizní zápasy na domácí palubovce. Po vítězství 5:3 nad B týmem Chodova prohráli s rezervním týmem lídra extraligy Mladé Boleslavi po divoké přestřelce 9:10 v prodloužení.

„Kdyby nám někdo před zápasy řekl, že budeme mít čtyři body, asi bychom to možná i brali. Ale když se za oběma zápasy ohlédneme, musíme cítit jisté zklamání," ohlíží se za působením týmu centr druhé formace Jan Drápalík.

NYMBURK – CHODOV B  5:3

Zápas s Chodovem byl pro nymburský celek testem psychické vytrvalosti. Hosté z Jižního města třikrát v zápase vedli, jenže nymburským hráčům se na branky hostů podařilo včas zareagovat. „Důležitá byla především branka na 2:2, na konci první třetiny, která nám zajistila klid. Věděli jsme, že jsme lepším týmem, a bylo důležité, že do kabin jsme šli za vyrovnaného stavu," uvedl nymburský trenér Martin Hobort.

Nymburk po přestávce obdržel ještě jednu branku, na kterou odpověděl Petr Krejčík, nymburské „libero" a také muž zápasu. „Ukázalo se jako klíčové pro tento zápas, přeřadit Krejču do útoku. Byl u všeho podstatného, tento zápas si spolu s Pytlákem podmanili," shodla se trenérská dvojice na dvou nejlepších mužích SKP.

Třetí třetina se hrála poměrně dlouho bez branek, jenže v poslední pětiminutovce třetí třetiny čerství nymburští hráči zaťukali dva hřebíčky do chodovské rakve – 5:3.

NYMBURK – M. BOLESLAV B  9:10 PP

Naproti tomu, svěžest, která Nymburku pomohla vyhrát utkání s Chodovem, byla poté spíše na straně hostujícího družstva z Mladé Boleslavi. Rychlí hráči z města automobilů dokonale zatápěli obraně SKP v první třetině, a nymburští hráči mohli děkovat svému gólmanovi Jakubu Šmídovi, že bylo skóre vyrovnané. „Oba naši brankáři byli bezkonkurenční. Pokud jsme se mohli o něco v těchto dvou zápasech opřít, pak to byli jedině oni," nešetřil chválou na úkor mužů s maskou kapitán Jakub Drobný.

Nymburští v zápase několikrát vedli, ale Mladá Boleslav zůstala vždy na dostřel. „Vždy, když už jsme si mysleli, že jsme Boleslav srazili do kolen, se dokázali do zápasu vrátit. Musíme před nimi jenom smeknout. Jejich odhodlání bylo obrovské, i když jsme jim dost napomohli vlastními chybami, nedůrazem a nepřesnostmi," zhodnotil výkon David Popek.

Ještě tři minuty před koncem základní hrací doby vedl nymburský tým 9:7, ale hosté dokázali v průběhu minuty srovnat a vynutit si prodloužení. „Tohle se nesmí stávat. Možná na nás dolehl tlak, možná jsme odešli fyzicky, ale ztratit dva body tímhle stylem si nemůžeme při vyrovnanosti naší soutěže dovolit," litoval Petr Krejčík.

Poté následovalo prodloužení, kde se hostům v přesilové hře podařilo vstřelit gól, po poměrně přísném vyloučení hráče domácího SKP.

„Nezbývá, než poděkovat divákům, na oba zápasy jich přišlo sto dvacet, a opět byli naprosto úžasní. Pevně věřím, že se poučíme z tohoto nezdaru, a body, které jsme ztratili, dokážeme získat příště," uzavřel víkendovou kapitolu kapitán Drobný.

Autor: Vladimír Malinovský

 

Galerie

thmb-florbal1-1054.jpg
thmb-clanek-1055.jpg